Уряд затвердив новий порядок електронного адміністрування ПДВ

6 січня 2016, 17:55
Кабінет міністрів України затвердив новий порядок електронного адміністрування податку на додану вартість

Відповідну постанову Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, розроблену Міністерством фінансів, уряд прийняв 30 грудня 2015 року, повідомляється на Урядовому порталі 6 січня.

Відео дня

"Постановою передбачається приведення Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 569, у відповідність до норм Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2016 р. в частині функціонування такої системи", - сказано в повідомленні Кабміну.

Відповідно до нового порядку сплати ПДВ має бути реалізований механізм часткової сплати податку на додану вартість сільгосппідприємствами залежно від виду сільгосппродукції, яку вони виробляють.

Крім того, новий порядок сплати ПДВ надасть змогу врахувати у системі електронного адміністрування податку на додану вартість особливостей для платників, що застосовують касовий метод податкового обліку.

Нагадаємо, 24 грудня Верховна Рада України ухвалила компромісне рішення про скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв.

Згідно із законопроектом, у 2016 році в період переходу на загальну систему оподаткування, виробники молока та великої рогатої худоби будуть залишати 80% ПДВ, решту 20% вони будуть перераховувати до бюджету.

Крім того, аграрії, що працюють із зерновими і технічними культурами, будуть відраховувати в бюджет 85% ПДВ, а всі інші – 50%.

Від 2017 року передбачається скасування спецрежиму ПДВ для сільгоспгалузі.

Показати ще новини
Радіо NV
X