Уряд затвердив членів Наглядової ради Укрзалізниці

20 червня 2018, 17:11

Кабінет Міністрів  затвердив кандидатури членів Наглядової ради Укрзалізниці.

Про це повідомили в прес-службі уряду.

“Серед них найкращі менеджери, які мали успішний досвід роботи в таких організаціях, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Міністерство транспорту США, ВНР Billiton, Kernel, Deutsche Bahn, Cargill”, - відзначив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

Відео дня

За його словами, Комітет в першу чергу розглядав кандидатури осіб, які досягли значного зростання виробничих та економічних показників підприємств та організацій, в яких вони працювали.

До складу Наглядової ради у якості незалежних членів увійшов старший член Атлантичної ради США та член ради East Capital Андерс Ослунд, європейський фінансист Шевкі Аджунер, який протягом останніх п'яти років очолював представництво ЄБРР в Україні.

Також у Наглядову раду Укрзалізниці потрапив член Наглядової ради Литовських залізниць та член Ради директорів Казахстанської залізниці Крістіан Кун, який є одним з найкращих європейських управлінців у сфері інфраструктури та залізничного транспорту. Він також має досвід роботи на керівних посадах в Deutsche Bahn AG – одній з найбільших залізничних компаній ЄС.

Крім того, у якості незалежного члена Наглядової ради затверджений Матьє Андреас, який є відомим у ЄС управлінцем з багаторічним досвідом роботи на посадах віце-президента, фінансового директора, старшого радника в одній з найпотужніших нафтових компаній Європи - австрійської OMV AG.

Окрім того, в якості членів Наглядової ради - представників держави - затверджені наступні кандидати: Даніель Білак, який є директором Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, має досвід управління інвестиційними проектами, зокрема як партнер американської компанії CMS Cameron McKenna, а також досвід проект-менеджменту Програми розвитку ООН.

Також до переліку кандидатів увійшов Іван Юрик – фахівець з багаторічним досвідом проектного менеджменту інвестиційних проектів, зокрема на посаді голови представництва Blackstone в Україні, а також досвідом в урядовому секторі на посаді керівника.

Наступним є Костянтин Мар'євич – чинний керівник служби Віце-прем'єр-міністра України, член Наглядової ради Магістральних газопроводів України.

“Ми очікуємо від запропонованих Комітетом членів Наглядової ради незаангажований якісний підхід, що ґрунтується на їх багаторічному успішному досвіді в сфері управління. Основним нашим критерієм буде швидкий економічний ріст державних підприємств та викорінення корупції”, - відзначив Саєнко.

Відзначимо, що ще у листопаді минулого року в. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов обіцяв, що процедура відбору по наглядовій раді повинна завершитися до кінця 2017 року, максимум - перші місяці 2018 року.


Укрзалізниця була перетворена на акціонерну компанію в грудні 2015 року. За п’ять місяців 2018 року компанія отримала 382,4 млн грн чистого прибутку, що в 3,8 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X