Уряд затвердив 12 дерегуляційних рішень для бізнесу

18 грудня 2017, 16:40
Кабінет міністрів України ухвалив 12 рішень для бізнесу та скасував 340 застарілих нормативних актів

Про це повідомили в прес-службі Офісу ефективного регулювання (BRDO) за результатами засідання уряду 18 грудня.

Зокрема, постановою Кабміну спрощено порядок розмитнення товарів у морських та річкових портах.

Відео дня

"Відтепер, закордонним суднам дозволяється заходити в порти України та проводити вивантаження товарів через 24 години після надання електронної інформації про вантаж. Це пришвидшить митні процедури та зменшить можливості для корупції", - зазначають в BRDO.

Також уряд ухвалив рішення про розширення переліку компаній, які отримують квоти на отримання та ввезення хімічної сировини без сплати акцизного податку. Як зазначають в Офісі, це стане важливим кроком "для стимулювання збільшення обсягів вітчизняного виробництва та створення оптимальних умов для забезпечення сировиною хімічних підприємств України".

Крім того, уряд спростив порядок відкриття та діяльності представництв іноземних компаній та фінансових установ в Україні, що сприятиме покращенню інвестиційного клімату.

Також, Кабмін підтримав пропозицію скасувати 340 застарілих регуляторних актів у сферах охорони праці, пожежної безпеки, санітарного та епідеміологічного контролю. Такий крок значно зменшить ризики корупційних зловживань та регуляторний тиск на бізнес.

Уряд також зробив крок до лібералізації використання касових апаратів (РРО), збільшивши граничний розмір річного обсягу з 200 тис. грн до 500 тис. грн. для обов'язкового використання РРО.

Як відомо, в наступному році Україна розраховує піднятися до 70-го місця в рейтингу Doing Business-2018, який щорічно складає Світовий банк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X