Уряд запустив новий план монетизації субсидій в Україні

23 жовтня 2017, 08:09
Міністерство фінансів України розробило план монетизації субсидій, який буде складатися з трьох етапів

Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко у своїй статті на zn.ua.

Так, перший етап буде включати монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств - постачальників послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація і т.п.). На третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

Відео дня

"Зараз ми на першому етапі, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг", - зазначив Марченко.

Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки "живими" грошима по субсидіях між державою і постачальниками і послуг.

За словами заступника міністра, після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств - постачальників послуг. Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку - створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги.

"На практиці це буде працювати наступним чином: перерахування субсидії буде здійснювати безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів. Субсидії будуть перераховуватися за фактично спожиті енергоносії та надані послуги, що дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Крім того, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків - до 24-го числа кожного місяця, що гарантуватиме своєчасність оплати. І при цьому виконавці послуг зможуть вибирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв і розраховуватися з ним "живими" грошима від субсидій ", - пише Марченко.

Нагадаємо, що в березні цього року монетизацію субсидій в Україні планували провести в два етапи.

З 1 травня 2017 року вступила в силу оновлена програма житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У кінці вересня Кабінет міністрів України змінив порядок розрахунку "опалювальної" субсидії.

А на початку жовтня в Україні офіційно розпочався процес розрахунку розміру зимової субсидії.

Показати ще новини
Радіо NV
X