Уряд України має намір продати частки в найбільших держбанках

3 жовтня 2016, 18:21
Україна розраховує в середині 2018 року почати пошук надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу не менш 20% акцій в двох найбільших державних банки - Ощадбанк і Укрексімбанк

Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ), передає Інтерфакс-Україна.

"До середини 2018 року після успішної реалізації планів і перегляду стратегій держбанків ми будемо шукати надійні міжнародні фінансові інститути для продажу не менш 20% акцій в двох найбільших державних банках. При цьому ми розраховуємо зняти повну гарантію на депозити Ощадбанку", - йдеться в документі.

Відео дня

Як зазначили в меморандумі, в першій половині 2016 року три найбільші державні банки завершили свої плани по бізнес-стратегії з урахуванням намірів держави поступово скоротити свою присутність у фінансовому секторі. Ці стратегії можуть бути згодом змінено та доповнено позиціями і досвідом нових членів спостережної ради банків.

Також уряд планує реалізувати свою частку у трьох інших держбанках до кінця 2017 року.

Крім того, в меморандумі зазначається, що з технічною допомогою МВФ завершена оцінка департаменту фінансової політики Міністерства фінансів з метою визначити план дій, який повинен бути виконаний до кінця вересня 2016 року і дозволить ефективно підтримувати функцію Міністерства фінансів по управлінню державною часткою в держбанках.

До кінця жовтня 2016 року після консультацій з представниками Фонду Україна підпише меморандуми про взаєморозуміння, які визначать формат відносин між Мінфіном і кожним з держбанків.

Це дозволить забезпечити прозорість взаємодії між кожним банком і Мінфіном, захистити комерційну незалежність банків у досягненні своїх цілей, Мінфіну забезпечити необхідний рівень доступу до певних матеріальних аспектів діяльності банків пропорційно частці в статутному капіталі та в обсязі, необхідному для участі в управлінні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X