Уряд України має намір продати частки в найбільших держбанках

3 жовтня 2016, 18:21
428
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

До середини 2018 року після успішної реалізації планів і перегляду стратегій держбанків почнуться пошуки надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу акцій у двох найбільших державних банках

Україна розраховує в середині 2018 року почати пошук надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу не менш 20% акцій в двох найбільших державних банки - Ощадбанк і Укрексімбанк

Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ), передає Інтерфакс-Україна.

"До середини 2018 року після успішної реалізації планів і перегляду стратегій держбанків ми будемо шукати надійні міжнародні фінансові інститути для продажу не менш 20% акцій в двох найбільших державних банках. При цьому ми розраховуємо зняти повну гарантію на депозити Ощадбанку", - йдеться в документі.

Як зазначили в меморандумі, в першій половині 2016 року три найбільші державні банки завершили свої плани по бізнес-стратегії з урахуванням намірів держави поступово скоротити свою присутність у фінансовому секторі. Ці стратегії можуть бути згодом змінено та доповнено позиціями і досвідом нових членів спостережної ради банків.

Також уряд планує реалізувати свою частку у трьох інших держбанках до кінця 2017 року.

Крім того, в меморандумі зазначається, що з технічною допомогою МВФ завершена оцінка департаменту фінансової політики Міністерства фінансів з метою визначити план дій, який повинен бути виконаний до кінця вересня 2016 року і дозволить ефективно підтримувати функцію Міністерства фінансів по управлінню державною часткою в держбанках.

До кінця жовтня 2016 року після консультацій з представниками Фонду Україна підпише меморандуми про взаєморозуміння, які визначать формат відносин між Мінфіном і кожним з держбанків.

Це дозволить забезпечити прозорість взаємодії між кожним банком і Мінфіном, захистити комерційну незалежність банків у досягненні своїх цілей, Мінфіну забезпечити необхідний рівень доступу до певних матеріальних аспектів діяльності банків пропорційно частці в статутному капіталі та в обсязі, необхідному для участі в управлінні.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Гаджети

Вчора, 22:21

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма

Головне

Країни

Вчора, 22:59

article_img
У Ватикані стартував саміт, присвячений боротьбі з педофілією у католицькій церкві
Футбол

Вчора, 23:53

article_img
Динамо - Олімпіакос. Події по хвилинах матчу Ліги Європи
Країни

Сьогодні, 02:56

article_img
США залишать частину військ у Сирії - Reuters