Уряд України діє за логікою Януковича – американський економіст

9 лютого 2018, 08:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Відмова України від співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і курс на подальше розміщення єврооблігацій поверне країну на шлях, який колись почав колишній президент Віктор Янукович.

Про це в інтерв'ю НВ заявив американський професор економіки і старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

За його словами, цілком можливо, що Україна замість кредиту МВФ продовжить розміщувати свої облігації на європейському ринку, так як країна вже має успішний досвід 2017 року.

Відео дня

"По-перше, на цьому багато грошей не заробиш, по-друге, країна, в якій право власності не захищене, не отримає достатньої кількості інвестицій. За такою логікою діяв Віктор Янукович, коли у 2011 році сказав, що йому більше не потрібен МВФ, і продав облігації за 7,5%", – зазначив Аслунд.

Він нагадав, що через рік ставка облігацій була вже 9,5%, а потім продати їх стало взагалі неможливо.

"Тобто цей метод не працює. Єдиний адекватний для України спосіб вирішити ситуацію – це виконати вимоги МВФ і головне – не брехати МВФ. Зараз дійсно дуже мало довіри до України", – сказав економіст.

Раніше повідомлялося, що за словами Аслунда, МВФ і Європейський Союз висловлюють сумніви в тому, що Україні вдасться виконати свої зобов'язання.

Читайте інтерв'ю з Андерсом Аслундом у свіжому номері журналу Новое время№5 від 8 лютого 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X