Уряд спростить митний огляд новим законопроектом

25 травня 2016, 12:30
Прем’єр-міністр очікує, що запропоновані Кабінетом міністрів нормативні зміни принесуть до державної скарбниці десятки мільярдів гривень

В середу, 25 травня, уряд схвалив проект закону про спрощення та пришвидшення митного контролю. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що зараз контролюючі органи не мають часових рамок, що призводить до затримок при розмитненні товарів і корупційних проявів. За його словами, урядовий законопроект передбачає створення єдиної електронної бази даних (БД). За принципом "єдиного вікна" всі контролюючі органи зможуть проводити перевірки одночасно та підтверджувати їх електронними ключами.

Відео дня

"Якщо впродовж чотирьох годин контролюючий орган не приймає рішення – це мовчазна згода", – підкреслив Данилюк.

Він повідомив, що законопроект передбачає запровадження поняття уповноважених економічних операторів, "для великих добросовісних компаній зі сталим переліком товарів". Це дозволить значно пришвидшити типові процедури розмитнення. "Це практика поширена. Законопроект, який ми виносимо, отримав схвалення Єврокомісії", – підкреслив міністр фінансів.

За оцінками Володимира Гройсмана, економічний ефект від прийняття згаданого урядового законопроекту може сягнути десятки мільярдів гривень у вигляді податків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X