Уряд схвалив меморандум про співпрацю з МВФ

5 грудня 2018, 15:09

Кабінет міністрів України схвалив проекти Листа про наміри уряду і Нацбанку до Міжнародного валютного фонду, а також Меморандуму про економічну та фінансову політику.

Таке рішення ухвалив уряд на засіданні в середу, 5 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

"Прийняти до доручення головним розпорядникам доопрацювати в триденний термін", - доручив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання. Тексти документів на сайті уряду поки що немає.

Відео дня

Нагадаємо, що 19 жовтня Україна і МВФ досягли робочої домовленості про нову 14-місячною програмою підтримки економічної політики stand-by (SBA) на $3,9 млрд, яка замінить програму програму розширеного фінансування (EFF). Програма міжнародної допомоги stand-by дається тим країнам, які вийшли з переддефолтного стану.

Зараз Україна співпрацює з МВФ за програмою EFF, яка була затверджена в березні 2015 року і закінчується в березні 2019 року. Програмою було передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичним кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну в квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Всього за програмою EFF Україна отримала $7,7 млрд.

Раніше в Раді директорів МВФ заявляли, що готові затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після остаточного перегляду тарифів на опалення відповідно до підвищення ціни на газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X