Уряд підготував закон щодо захисту бізнесу від влади

8 листопада 2017, 12:35
Кабінет Міністрів України підготував низку законодавчих змін щодо захисту підприємців та посилення відповідальності органів влади за неправомірні дії щодо підприємців.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомила прес-служба Кабміну.

Законопроект був підготовлений спільно з фахівцями з Мінюсту, МВС, Офісу бізнес-омбудсмена, інших.

Відео дня

За словами Гроймана, проект "відповідає запитам підприємництва", озвученим під час вересневої зустрічі ділових кіл з урядовцями. Прем’єр сподівається, що зміни будуть ухвалені вже до кінця року.

Зокрема, проект передбачає встановлення законодавчо обґрунтованої та обов’язкової вимоги щодо відеофіксації судового рішення про проведення обшуків і неприпустимості ухвалення такого рішення без адвоката.

Передбачається також заборона вилучення оригіналів фінансових документів, серверів, комп’ютерів та телефонів підприємців при обшуках та відеофіксація таких обшуків.

Забороняється безпідставне відкриття одних і тих же справ і встановлюється відповідальність правоохоронців за неправомірні дії щодо підприємців.

"Наступного року ми забезпечимо економічне зростання більше 3%, але маємо забезпечити не менше 5-7% і створити належні умови для розвитку економіки та підприємництва", - заявив Гройсман.

Як повідомлялося раніше, бізнес-омбудсмен заявив про рекордну кількість скарг на держоргани від українських підприємців. Найбільше бізнес скаржиться на дії податківців та силовиків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X