Уряд назвав терміни запуску державного вугільного гіганта

25 травня 2018, 11:06

Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявляє, що держпідприємство Національна вугільна компанія почне свою повноцінну роботу протягом 2-3 місяців.

Про це повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолій Корзун у Верховній Раді під час години запитань до уряду, передають Українські Новини.

Відео дня

Він додав, що підприємство оптимізує структуру управління вугільної галузі та суттєво покращить фінансовий стан шахт.

Нагадаємо, що в грудні минулого року Кабінет Міністрів створив Національну вугільну компанію. Усього до неї увійдуть 19 державних підприємств, які в своєму складі мають 33 державні шахти.

Концепція реформування та розвитку вугільної промисловості України передбачає збільшення видобутку вугілля на вугільних держпідприємствах у 2017 році до 6,3 млн тонн, в 2018 році - до 8,7 млн тонн, в 2019-м і після - понад 10 млн тонн порівняно з 5,8 млн тонн в 2016 році, 6,7 млн тонн в 2015 році, 7,8 млн тонн - в 2014 році.

При цьому в травні минулого року президент України Петро Порошенко підписав закон, яким запроваджується мораторій на банкрутство державних вугледобувних підприємств до 1 січня 2019 року.

Відповідно до законопроекту про державний бюджет на 2018, Кабінет міністрів не планує виділяти гроші на державну підтримку вугледобувних підприємств.

Нагадаємо, в березні минулого року найбільший приватний український енергетичний холдинг ДТЕК Енерго зупинив майже всі вугільні шахти в підконтрольних проросійським сепаратистам районах Донбасу через транспортну блокаду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X