Уряд хоче монополізувати конкурси на керівників держпідприємств - ЗМІ

21 березня 2018, 16:43

Кабінет міністрів планує змінити процедуру призначення на конкурсах керівників державних підприємств та членів їх наглядових рад.

Відповідний проект винесено на розгляд уряду у середу, 21 березня, повідомляють Наші гроші.

Проект внесений першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим. Документ передбачає, що з моменту його прийняття припиняються всі кадрові конкурси для держпідприємств з вартістю активів та річного доходу понад 200 млн грн, якщо на цей час не визначені кандидати на посаду.

Відео дня

Тепер уряд пропонує проводити по новим правилам, що на думку розробників, має значно скоротити час проведення конкурсів.

Претендентів на посади буде затверджувати комітет, проте його склад скоротиться з 18 до 8 людей. Половину з них складатимуть представники Кабміну, половину - незалежні експерти, яких буде затверджувати уряд. Кворум для обрання кандидата - три учасника, тобто буде достатньо представників уряду.

Претендентів буде затверджувати комісія з п’яти людей: двоє – представники Секретаріату Кабміну, представник Мін’юсту, представник органу управління та фахівець з відбору персоналу. Останній матиме дорадчий голос, але він вивчає документи претендентів, його роботу оплачує підприємство, для якого шукають керівника. Склад комісії затверджуватиме міністр Кабміну.

Протягом двох тижнів з моменту закінчення прийняття заявок, фахівець надає комісії свої висновки та рекомендує п’ять найкращих претендентів. Далі комісія може скоротити цей список до трьох претендентів і передати комітету, який і вибирає найкращого.

На затвердження нового керівника вносить міністр Кабміну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X