Ультиматум Netflix від Єврокомісії і відродження Nokia – діловий тиждень в світі

20 травня 2016, 20:47
Минулий тиждень був багатий на різні новини із США і країн Євросоюзу. В основному вони стосувалися злиттів і поглинань

Тиждень також запам'ятався дефолтом Коста-Ріки і новими чутками про повторний дефолт Греції.

1 На фарморинку чергове мега-злиття - Pfizer купує Anacor
Один з лідерів на ринку ліків Америки – компанія Pfizer має намір розширити свій портфель за рахунок придбання захищених патентами препаратів. Компанія купила виробника препарату від екземи Anacor Pharmaceuticals за $5,2 млрд. Pfizer очікує, що угода буде завершена в третьому кварталі нинішнього року, тому готові виплатити всю суму готівкою. Незважаючи на те, що поки розроблений Anacor препарат крисаборол не надійшов у продаж і перебуває на розгляді регулятора, згодом його продажі можуть досягти $2 млрд на рік.

Відео дня

Злиття стало чи не останнім шансом для Amacor, у якої справи йшли неважливо. Разом з набутими правами на компанію Pfizer зобов'язується виплатить всі борги Anacor, які виросли на момент злиття до $700 млн.

Pfizer веде переговори про покупку виробника ліків від раку Medivation, і раніше чекала злиття з іншою фармакологічною компанією Allergan, яке оцінювалося в $160 млрд. Однак у квітні ця угода зірвалася. Причиною стали правила Міністерства фінансів США, що обмежують інверсивні угоди.

2 Єврокомісія диктує американській Netflix нові правила гри

Єврокомісія заявила, що підготувала проект нових вимог до сервісів потокового відео, які надають фільми, шоу і серіали європейським глядачам. Як повідомляє газета Financial Times, згідно з цими вимогам, такі сервіси, як Netflix, повинні будуть збільшити частку фільмів і серіалів європейського виробництва у своїй програмі до 20%. Зараз вона становить близько 1%. Нові правила торкнуться двох великих провайдерів потокового відео – американські компанії Netflix (81 млн передплатників у світі) і AmazonVideo (54 млн передплатників).

При цьому провайдерів зобов'яжуть не просто транслювати фільми, шоу і серіали європейського виробництва, але і збільшити обсяг інвестицій в європейську телеіндустрію. Україні, що потопає у засиллі іноземного контенту, можна було б повчитися, як повільно, але впевнено повернути на ринок місцевого виробника.

3 Nokia повертається

Компанія Nokia оголосила про плани повернення на ринок мобільних телефонів. Виробляти смартфони і планшети вони збираються на операційній системі Android, яку також використовують Samsung, LG, Lenovo, Sony. Компанія HMDglobalOy з Фінляндії отримала права створювати засновані на моделях Nokia телефони і планшети на наступні десять років.

HMD погодилася придбати у Microsoft право використовувати марку Nokia в майбутніх телефонах і планшетах за $350 млн.Microsoft продасть HMD виробництво телефонів Asha, Series 40 і NokiaX. У той час як Windows 10 Mobile і Lumia залишаться у Microsoft.

Союз Microsoft і Nokia порядком розчарував споживачів. Однак у ключових гравців ринку смартфонів з'явиться привід похвилюватися: Nokia може виїхати за рахунок колишньої популярності

4 США вивернули кишені і назвали суму позики перед Саудівською Аравією

Вперше розкрито сума боргу США перед Саудівською Аравією. Станом на березень вона склала $116,8 млрд. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані Мінфіну США, які розкрито фінансовим відомством згідно з Актом про свободу інформації. Борг може бути навіть більше, якщо брати до уваги ту частину зобов'язань, що акумульована в офшорних юрисдикціях. Зокрема, Бельгія є власником $143 млрд американських зобов'язань, при цьому на балансі зареєстрованих в королівстві компаній також знаходяться казначейські облігації, офіційним власником яких є Китай.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Саудівська Аравія входить в десятку найбільших іноземних власників держборгу США. Найбільшими ж власниками є Китай ($1,3 трлн) і Японія ($1,1 трлн).

5 Португалія чотири дні пропрацювала лише на відновлюваної електроенергії

Минулого тижня Португалія стала першою країною світу, яка цілих чотири дні пропрацювала тільки на електроенергії з поновлюваних джерел (вироблялася гідроелектростанціями, а також сонячними і вітровими електростанціями).

Таким чином, побитий рекорд Данії та Німеччини, які раніше близько доби пропрацювали тільки за рахунок зеленої енергії.

Незважаючи на те, що країни-учасниці Євросоюзу зобов'язані зараз отримувати лише 31% електроенергії з поновлюваних джерел, а повний перехід на "зелену енергію" запланований тільки через пару десятків років, все частіше країни Європи показують, що вони можуть йти помітно попереду графіка.

Втім, наскільки масової стане така тенденція, покаже час. На тлі успіхів Португалії в Єврокомісії також почали обговорювати проект відродження атомної енергетики, зазначає німецький Spiegel з посиланням на доповідь, що потрапила у розпорядження журналу.


Показати ще новини
Радіо НВ
X