Укрзалізниця запропонувала перевізникам компенсацію за роботу збиткових станцій

29 жовтня 2018, 14:55

Державна Укрзалізниця пропонує в якості альтернативи закриттю малодіяльних станцій впровадити механізм компенсації перевізникам витрат.

Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

Зокрема УЗ планує запровадити два можливих компенсатори.

Відео дня

"Перший - це тариф за подачу на малодіяльних станцію, він буде частково компенсувати збитки даної станції. Другий - це оплата непогашених збитків місцевими органами влади або ж іншими інтересантом продовження роботи даної станції", - сказав він.

Рязанцев наголосив, що в разі, якщо станція буде розвиватися і збільшувати вантажопотік і, відповідно, доходи від перевезень зростуть, розмір необхідної компенсації буде менше. І навпаки, якщо по станції триватиме падіння вантажопотоку, компенсація, необхідна для покриття збитків, буде зростати.

У той же час він не уточнив, як буде розраховуватися механізм подібних компенсацій.

Раніше Кабмін доручив Укрзалізниці провести аналіз ефективності малодіяльних станцій і, в разі затвердження списку станцій, що підлягають закриттю, внести пропозиції щодо здачі їх майна в оренду або його продажу на аукціоні.

У свою чергу в Укрзалізниці підкреслювали, що близько 300 зернових вантажних станцій на добу обробляють максимум два вагона зерна, в той же час витрати на їх утримання є досить значними.

Раніше повідомлялося про те, що АМКУ перевірить законність підвищення Укрзалізницею тарифів на вантажоперевезення.

Показати ще новини
Радіо NV
X