Укрзалізниця в найближчі 5 років потребує $6 млрд додінвестицій - член наглядової ради

28 лютого 2019, 13:48

На наступні п'ять років Укрзалізниці потрібен додатковий обсяг інвестицій в розмірі $6 млрд для підтримки стану активів на нинішньому рівні.

Про це директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антон Саболевський сказав журналістам в кулуарах третьої міжнародної конференції "Залізниці України: розвиток та інвестиції", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відео дня

"Якщо ми подивимося на співвідношення капінвестицій і виручки компанії, то за великим рахунком ми прийдемо до того що Укрзалізниця має витрачати близько $1 млрд на свої капінвестиції в рік. І по суті, це ті суми, які компанія з року в рік закладає в свій фінплан. Наприклад, у 2018 році у нас було закладено трохи більше ніж 26 млрд грн на капінвестиції", - розповів він.

Саболевський додав, що в найближчі п'ять років компанія не планує проводити IPO (перший публічний продаж акцій).

"У проекті політики власності, який зараз розглядається, не згадується про можливість виходу на IPO. Це не питання року-трьох, він більш дальній. Це точно буде не в наступні п'ять років", - пояснив директор зі стратегічного розвитку.

Він зазначив, що в Європі єдина успішна операція по виходу вантажного перевізника на IPO була в Польщі.

"Також є приклад Deutsche Bahn, який купив вантажні оператори в Нідерландах, Данії та частково в Швеції", - додав Саболевський.

Укрзалізниця була перетворена в акціонерну компанію в грудні 2015 року.

До її складу входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

За підсумками першого півріччя 2018 го Укрзалізниця отримала 468,4 млн грн чистого прибутку, що в 3,8 рази більше ніж за аналогічний період минулого року (122,5 млн грн). Обсяг капінвестицій у 2018 році виріс на 55% порівняно з 2017-м і склав 16,9 млрд грн, повідомляли в компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X