Укртранснафта призупинила транзит російської нафти через нафтопровід Дружба

25 квітня 2019, 23:53

У четвер, 25 квітня, Укртранснафта вимушено призупинила транзит нафти магістральним нафтопроводом Мозир-Броди (МН Дружба).

Про це повідомляє пресс-служба компанії у Facebook.

Як зазначається, відповідне рішення було прийняте "керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти територією України".

Відео дня

"Відповідно до умов цього договору, Укртранснафта має право зупинити прийом російської нафти, якщо сировина не відповідає якісним показникам. Усі матеріальні збитки покладаються на сторону, яка не дотрималася виконання своїх обов`язків", - йдеться в повідомленні.

Також у компанії додали, що оператор нафтотранспортної системи Укртранснафта змушений вдатися до таких дій у зв’язку із відмовою прийому неякісної російської нафти на приймально-здавальній дільниці Будковце (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти Фенешлітке (Угорщина).

Раніше через низьку якість сировини транзит російської нафти з Білорусі призупинила Польща.

Днем раніше, 23 квітня, Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів (бензину та дизельного палива) в Україну, Польщу та країни Балтії. Рішення було викликане різким зниженням якості російської нафти, що надходить на нафтопереробні заводи країни.

24 квітня Росія почала прокачування "чистої" нафти в Білорусь.

Нагадаємо, 19 квітня білоруський державний концерн Білнафтохім повідомив про різке погіршення якості російської нафти. У російській Транснафті підтвердили наявність проблем і пообіцяли вирішити їх до 22-23 квітня. У компанії повідомили, що джерело забруднення виявлено за 1,5 тис. км від білоруського кордону - в Самарській області.

Білоруський концерн обмежив експортні поставки нафтопродуктів через неякісну сировину. Мінськ попросив Транснафту збільшити поставки нафти по північній гілці нафтопроводу Дружба, де якість нафти відповідає ГОСТу.

Головний інженер ВАТ Гомельтранснафта Дружба Андрій Вериго заявив 22 квітня, що Білоруські НПЗ зможуть отримати якісну російську нафту приблизно через 8-10 днів з урахуванням протяжності нафтопроводу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X