Укртрансгаз запропонував країнам ЄС закачати в українські сховища додатковий газ на наступну зиму

25 березня 2019, 12:39

Укртрансгаз пропонує європейським постачальникам газу скористатися вільними потужностями українських підземних газових сховищ, щоб гарантувати безперебійне газопостачання угорських споживачів і уникнути потенційних загроз енергетичній безпеці країн ЄС в разі зупинки Росією транзиту газу через Україну в 2019-2020 роках.

Відзначається, що Угорщина щорічно споживає більше 10 млрд куб. м. природного газу. Зараз така потреба більш ніж на дві третини забезпечується російським газом, який надходить в Угорщину через українську ГТС, близько 20% - внутрішній видобуток, а інше імпортується з Австрії.

Відео дня

"Для покриття пікового споживання угорських споживачів використовуються потужності підземних газосховищ Угорщини загальною ємністю до 6 млрд куб. м. Потрібно зауважити, що близько 60%  російського газу, який надходить до австрійського газового хабу в Баумгартені також транспортується через українську ГТС (ГВС Ужгород). Виходячи з вищезазначеного, Українські підземні газосховища можуть допомогти Угорщині забезпечити безперебійне газопостачання наступної зими для її внутрішніх споживачів, навіть якщо Росія припинить транзит газу територією України до країн ЄС після 01.01.2020", - розповіли в Укртрансгазі.

У компанії додали, що зараз Україна може запропонувати європейським замовникам закачати близько 12 млрд куб. м в ПСГ. Максимальна добова потужність відбору зі сховищ може досягти до 260 млн куб. м.

"Технічні можливості експорту газу до Угорщини дорівнюють 68 млн куб. м на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії до Угорщини (лише 15 млн куб. м/добу). Використання таких значних потужностей української ГТС дозволить значно знизити ризики настання надзвичайної ситуації у газотранспортній системі Угорщини. Аналогічні послуги та потужності українська сторона готова запропонуванні постачальникам з інших країн центральної та східної Європи", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося 1 січня 2020 завершується 10 річний транзитний контракт між НАК Нафтогаз України і російським Газпромом. Переговори про підписання нового контракту проходять за участю України, Росії та Єврокомісії. Тим часом Газпром активно просуває будівництво обхідних підводних газопроводів (Північний потік-2, Турецький потік) і їх наземних відгалужень.

Раніше в МЗС України заявили, що для продовження транзиту російського газу в країни Європи з 2020 року оператори газотранспортних систем України і Росії повинні укласти два контракти.

Перший контракт повинен стосуватися технологічної взаємодії, а другий безпосередньо послуг транспортування газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X