Укрнафта назвала собівартість видобутку нафти і газу

0 коментувати
Укрнафта пропонуэ розраховувати вартість нафти чи газу не за собівартість, а за ринковою ціною
Укрнафта

Укрнафта пропонуэ розраховувати вартість нафти чи газу не за собівартість, а за ринковою ціною

Вартість нафти - 3,5 тис. грн за тонну, а її собівартість - 1,7 тис. грн

Про це заявив заступник голови правління Укрнафти Фелікс Луньов у інтервНВ Бізнес.

За його словами, оцінювати товар чи послугу треба за ринковою ціною, а не за собівартістю, тоді не буде жодних непорозумінь. Це світова практика, яка має назву менеджмент-аккаунтинг.
Саме за таким принципом почало діяти нове керівництво Укрнафти. 

"Візьмемо наші товари. За вирахуванням податків, нафта коштує 3,5 тис. гривень за тонну. А її собівартість – 1,7 тис. гривень. У нас середня ціна на аукціоні була 8 тис. гривень. Віднімемо ПДВ, виходить 6,7 тис. гривень. І ще віднімемо 45% ренти і отримаємо 3,5 тис. гривень. Інший приклад – газ. Вартість для населення – 7,2 тис. гривень. Віднімемо ПДВ і ренту і отримуємо 4,4 тис. гривень. Тобто компанії вигідніше добувати газ, а не нафту. Напевно, потрібно зробити ренту на газ і нафту однаковою, тому що з такою податковою системою ми втрачаємо будь-які стимули для видобутку нафти", - заявив він. 

Луньов також відзначив, що за рік роботи нова команда порахувала паливо і втрати газу при переробці, тобто приведення газу в товарний вигляд – виділення фракцій, з яких проводиться СПБТ і отримала відповідь на дуже важливе питання.

"Ви будете сміятися, але ми витрачаємо близько 30% видобутого газу. Це кількість, яку можна оцінити в $75 млн за рік. Просто на це ніхто не звертав уваги. Ось і різниця між бізнес-підходом і підходом за собівартістю", - пояснив він.

Управлінець зауважив, що це лише частина завдань, які стоять перед компанією наразі.

"Рівень компанії – це якість довгострокового і короткострокового планування. Для мене рівень, коли я бачу, що люди на місцях вміють все правильно планувати, починаючи від основних показників і закінчуючи щоденною діяльністю", - пояснив він.

 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: