Укрнафті та Укргазвидобуванню зняли обмеження на кількість аукціонів з продажу сировини

28 листопада 2017, 15:03
Державній компанії Укргазвидобування та напівдержавній Укрнафті дозволили продавати сировину на електронних біржових аукціонах частіше, ніж два рази на місяць

Відповідну постанову Кабінету міністрів №882 від 4 жовтня оприлюднено на сайті уряду 28 листопада.

Документом вносяться зміни в порядок проведення аукціонів з продажу нафти, газоконденсату і зрідженого газу, пише enkorr.

Відео дня

Новий порядок проведення аукціонів дозволяє компаніям проводити торги більш ніж два рази на місяць. Зараз протягом місяця можливі тільки 1 основний і 1 додатковий аукціон. Тепер же кількість додаткових не обмежена.

Це дозволить компаніям оперативно реагувати на зміну цін на ринку.

Продавцям на електронних торгах також дозволено йти на зниження стартової ціни за відсутності попиту. Ця норма діє виключно на аукціони щодо зрідженого газу і не поширюється на торги нафтою і конденсатом Укрнафти.

Також згідно з новими змінами, до торгів нафтою та зрідженим газом допускаються компанії-нерезиденти. У таких випадках стартова ціна розраховується додатково в доларовому еквіваленті.

Скорочено також термін підготовки до аукціонів: якщо раніше продавці подавали заявки про проведення аукціонів за 7 днів до його проведення, то тепер цей період скорочено до 5-4 днів.

Новим порядком посилюються вимоги до учасників спеціалізованих аукціонів з продажу газу населенню і посилюється контроль Аукціонного комітету над подальшою реалізацією купленого на таких аукціонах зрідженого газу.

Раніше повідомлялося, що державний Укрспирт вирішив почати закупівлі газу на енергетичній електронної біржі. Торги стали першими е-торгами із закупівлі держпідприємством природного газу для своїх потреб.

Показати ще новини
Радіо NV
X