Україну включили до списку "найзнедоленіших" країн світу, виходячи з показників інфляції та безробіття

10 вересня 2015, 14:00
Buisness Insider включив Україну до списку "найзнедоленіших" країн світу, виходячи з показників інфляції та безробіття, наша країна зайняла 15 місце у даному антирейтингу

Таку систему визначення "знедоленості" країн, винайшов економіст Артур Оукен (він сумує показники), і хоча такий підхід багато критикували, мало хто стане сперечатися, що безробіття та інфляція - це погано, коли вони дуже високі, пише видання.

Відео дня

Business Insider склав свій рейтинг на основі даних ЦРУ. Деякі країни відсутні у цьому списку, тому що дані щодо них або були недоступні, або застаріли.

18-те місце в антирейтингу із 20,1 бала займає Туніс із показниками інфляції 4,9% і безробіття 15,2%.

Головними проблемами для уряду Тунісу після революції 2011 року є заспокоєння бізнесу та інвесторів, і залучення коштів, а також контроль над дефіцитом поточного рахунку.

На 17-му місці Ямайка (20,7 бала) із показниками інфляції 7,1% і безробіття 13,6%.

Як зазначає видання, економіка цієї країни значною мірою залежить від сфери послуг, зокрема, туризму. Країна страждає від високого рівня злочинності та корупції. Високий рівень безробіття корелює з високим рівнем злочинності. Крім того, уряд країни повинен досягти фінансової дисципліни, щоб виплачувати борги.

На 16-му місці антирейтингу Хорватія (20,8 бала) Інфляція у країні відсутня, дефляція становить 0,2%. Водночас рівень безробіття дуже високий - 21%. Країна так і не оговталася від фінансової кризи 2008 року, крім того, її проблемами є складний інвестиційний клімат і нерівномірний регіональний розвиток.

15-е місце антирейтингу посідає Україна з показником 20,9 бала. Згідно з даними ЦРУ, рівень інфляції у нашій країні становить 12,1%, а безробіття - 8,8%. Як пише Buisness Insider, економіка нашої країни також постраждала від фінансової кризи, відновилася до 2010 року, а потім знову впала після анексії Росією Криму. Зокрема, ВВП впав на 6,8% у 2014 році. Видання зазначає, що стримують розвиток України політична корупція та неефективні реформи.

На 14-му місці - Монголія із 21,7 бала (рівень інфляції - 12,9%, безробіття - 8,8%). Високі показники інфляції і безробіття пов'язані з фіскальною та монетарною політикою уряду, а також із невизначеністю зовнішнього попиту на монгольський експорт.

13-е місце у Єгипту (23,5 бала), з інфляцією 10,1% і безробіттям 13,4%. Розвиток економіки країни сповільнилося внаслідок політичної та безпекової невизначеності у 2011 році. Особливо постраждали туризм і обробна промисловість країни. Тим не менше, у країни є шанси покинути рейтинг завдяки виявленню біля узбережжя Єгипту величезного газового родовища.

На 12-му місці Іспанія (24,1 бала) із показником дефляції 0,2% і безробіття - 24,3%. Країна також значно постраждала, але у 2014 році в Іспанії відбувалося економічне зростання, а рівень безробіття падав найшвидшими темпами за всю історію країни. Також значно знизилися витрати країни на зовнішні позики.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На 11-му місці Греція (25,5 бала), дефляція у країні склала 1,3%, а рівень безробіття - 26,8%. Греція опинилася цього літа у центрі подій завдяки двобою уряду із кредиторами. Проблем країні додає невизначеність її майбутнього у ЄС і недовіра кредиторів.

10-те місце займає Іран (26,1 бала) з інфляцією 15,8 і безробіттям 10,3%. Ситуація у країні може різко зміниться у випадку скасування санкцій, оскільки вона має молоде та добре освічене населення і великий ринок. Крім того, після зняття санкцій Іран зможе продавати нафту.

На 9-му місці - Сербія з показником інфляції 1,7% і безробіття - 26,1% (27,8 бала). Сербія стикається із численними довгостроковими економічними проблемами, такими як необхідність створення робочих місць, високі державні витрати (на заробітну плату, пенсії, охорону здоров'я), зростання державного і приватного зовнішнього боргу та залучення прямих іноземних інвестицій. Крім того, у країні високий рівень корупції і старіюче населення.

8-е місце займає Македонія (27,9 бала) із дефляцією 0,1% та рівнем безробіття 28%. Македонія зробила величезні кроки вперед від моменту здобуття незалежності, але так і не змогла залучити іноземні інвестиції, так само, як її балканські сусіди. Крім того, корупція і слабкі закони є довгостроковими проблемами економіки.

На 7-му місці ПАР (31,1 бала) з інфляцією в 6,1% і безробіттям 25%.

Південна Африка є одним із найбільших ринків, що розвиваються. Але її економічне зростання сповільнилося в останні роки, а рівні безробіття, бідності і нерівності залишаються великими довгостроковими проблемами.

На 6-му місці рейтингу Лесото із 32 балами, рівнем інфляції 3,9% і безробіття - 28,1%.

Уряд у цій країні є найбільшим роботодавцем, але економіка також залежить від текстильної промисловості, сільського господарства, і грошових переказів. Примітно, що в Лесото в останні роки зріс видобуток алмазів, аналітики вважають, що вона може скласти 8,5% від ВВП до кінця 2015 року.

На 5-му місці антирейтингу Ємен із 35 балами, інфляцією 8,2% і безробіттям 27%.

Ємен є країною з низьким рівнем доходів, що сильно залежить від зниження нафтових ресурсів. Крім того, країна бореться із довгостроковими проблемами, у тому числі зниженням водних ресурсів, високим рівнем безробіття, і нестачею продовольства. І, на довершення всього цього, країна перебуває у розпалі громадянської війни.

На 4-му місці Аргентина - 44,1 бали. Інфляція у країні - 36,4%, а безробіття 7,7%.

Економіка Аргентини бореться з бюджетним дефіцитом, надзвичайно високою інфляцією і зростанням насильства, пов'язаного з наркотиками. У країні також незабаром відбудуться вибори.

На 3-му місці антирейтингу - Джибуті із 62,9 бали, інфляцією 2,9% і безробіттям 60%.

Джибуті значною мірою залежить від іноземної допомоги у підтримці платіжного балансу. Інфляція не є проблемою лише тому, що франк Джибуті прив'язаний до долара США. На жаль, штучно високе значення франка Джибуті негативно позначається на платіжному балансі країни.

На 2-му місці антирейтингу - Сирія 67,8 бала. Рівень інфляції - 34,8%, а безробіття - 33%. Економіка Сирії продовжує розпадатися. Вона отримала значний збиток у 2014 році через міжнародні санкції,руйнування інфраструктури та зниження споживання і виробництва. Тисячі сирійських біженців тікають із країни, кожного дня.

І нарешті лідером антирейтингу є Венесуела, у якої 70 балів (62,2% інфляції і 78% безробіття). Падіння цін на нафту у кінці 2014 року, у поєднанні із рецесією, розгромило венесуельську економіку. Інфляція виходить з-під контролю настільки, що iPhone 6 коштує майже $47,700 прямо зараз, пише видання. Країна шукає союзників за межами ОПЕК, сподіваючись на стабілізацію цін на нафту.

Раніше повідомлялося, що найщасливішою країною у світі визнана Швейцарія, Україна у рейтингу опинилася на сто одинадцятому місці – між Іраном та Іраком.

Переклад НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X