Україну можуть позбавити "безвізу" за неефективну боротьбу з корупцією - експерт

1 червня 2017, 13:20
Експерт пояснив процедуру можливої відміни «безвізу» для України

Ексклюзивно для України передбачена окрема підстава призупинення «безвізу». Це передбачено незалежними оцінками ефективності впровадження державної антикорупційної політики.

Відео дня

Про це йдеться в авторській колонці Олександра Калітенка, старшого аналітика Transparency International Україна.

«Йдеться про семирічний моніторинг Єврокомісією дотримання критеріїв безвізового режиму, в першу чергу – боротьби з корупцією та організованою злочинністю», – пояснює експерт.

Тож щонайменше раз на рік на розгляд Європарламенту та Ради ЄС буде подаватися відповідний звіт. Якщо ці критерії не будуть виконуватися, то дію «безвізу» обмежать на 9 місяців.

Після консультації з Україною щодо вирішення проблемних питань й у разі недосягнення успіху, призупинення може бути продовжено ще на 18 місяців.

Якщо ситуація не покращиться – Єврокомісія може запропонувати зробити країну знову «візовою».

«Такий механізм виступає додатковим стимулом збереження поступу реформ, оскільки вже зараз створюється враження, що влада України у своїх спробах «відкотити» назад здійснені перетворення намагається знайти червону лінію терпіння світових партнерів і водночас не потрапити на радари, як порушник міжнародних зобов’язань», – розмірковує Калітенко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X