Українці запаслися валютою, ТРЦ Республіка знову не продали і інші головні новини бізнесу

6 листопада 2017, 22:45
ТОП головних новин українського бізнесу за 6 листопада від НВ Бізнес

1 Банк, в якому зберігав гроші Насиров, визнали неплатоспроможним

Національний банк України відніс Банк Богуслав до категорії неплатоспроможних, в банк уже введена тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів.

Відео дня

Рішення про неплатоспроможність прийнято в зв'язку з тим, що власники банку не змогли вчасно збільшити статутний капітал фінустанови, а в результаті - і регулятивний капітал (на 1 листопада він був менше однієї третини від мінімального рівня).

Примітно, що в банку Богуслав раніше тримав свої гроші відсторонений глава Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ) Роман Насиров і його дружина. У 2015 році на рахунках Насирова в банку було 1,7 млн, у його дружини - 2,9 млн грн.

2 Українці знову почали запасатися валютою

Громадяни України вперше за останні три роки купили готівкової валюти за місяць більше, ніж продали : в жовтні населення продало банкам $709,6 млн, тоді як купило - на $712 млн.

Останній раз покупка валюти перевищувала продаж в січні 2015 року.

Ажіотаж в жовтні спостерігався не тільки на готівкову валюту, але і на міжбанку - Нацбанку довелося продати для погашення попиту більше $147 млн.

3 Суд визнав необгрунтованим тотальний арешт рахунків газотрейдерів

Апеляційний суд Києва зняв арешт з рахунків близько двох десятків компаній-газотрейдерів.

Арешт був накладений в середині липня цього року за клопотанням слідчих Генеральної прокуратури в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів при закупівлі природного газу посадовими особами державного Укрспирту.

Під арешт потрапили рахунки не тільки українських компаній, але і навіть української «дочки» міжнародного трейдера Trafigura (Нідерланди).

4 В Україні заарештували фармзавод екс-депутата Держдуми

Голосіївський райсуд Києва наклав арешт на фармацевтичний завод Фармекс Груп (раніше - Макс-Велл, Бориспіль Київської обл.), Кінцевим бенефіціаром якої є Олександр Шишкін - екс-депутат Державної Думи РФ, дійсний член Ради Федерацій РФ.

Арешт накладено за клопотанням БТА Банку, цивільного позивача в кримінальному провадженні щодо розкрадання з банку понад $6 млрд і легалізації викрадених коштів за попередньою змовою з іноземними громадянами.

5 На недобудований ТРЦ Республіка знову не знайшлося покупців

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб знову не зміг продати права вимоги за кредитами Надра Банку, забезпеченням за якими виступає недобудований київський торгово-розважальний центр (ТРЦ) Respublika (Республіка).

Стартова ціна реалізації становила 1,3 млрд грн. Аукціон був призначений на 3 листопада, однак покупців знову не знайшлося.

Наступний аукціон заплановано на 17 листопада, вартість активу знизиться вже до 1,1 млрд грн. Вперше ТРЦ був виставлений на продаж за ціною в 2,5 млрд грн.

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X