Гниль України: від депутатів вимагають медичну реформу

6 червня 2017, 15:04
Користувачі facebook влаштували флешмоб в підтримку реформи, яку намагається провести Міністерство охорони здоров'я

Таким чином українці вимагають від Верховної Ради України проголосувати за невідкладні пацієнтські законопроекти.

У своїх дописах користувачі соціальної мережі розповідають сумні та трагічні історії, які трапилися із ними, або їхніми близькими у медичних закладах України.

Відео дня

Наприклад, журналістка Новое время Катерина Шаповал розповіла історія, як лікар під час вагітності з метою власної вигоди виписала їй дорогі препарати, які могли завдати шкоди дитині.

Наводяться і більш сумні приклади:

"По хештегу #вимагаю_медреформу можна знайти сотні прикладів лікарських помилок, байдужості, вимагань хабарів. Можна знайти і приклади героїчних лікарів, які всупереч всьому рятують життя. Я ніколи не забуду, як я сиджу у хірурга і чекаю, як він мені буде зрізати ніготь, а він кудись дзвонить: "дайте гострий скальпель, не такий як в минулий раз". ТАК НЕ МАЄ БУТИ!", – пише заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

До флешмобу із тегом #вимагаю_медреформу також приєдналася в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. У своєму дописі вона повідомила про проведення акції під стінами парламенту в підтримку медичної реформи.

"По всій Україні представники пацієнтських організацій та активісти вийшли на акцію Година смерті з вимогою до депутатів прийняти пацієнтські законопроекти, подані Урядом. Під Верховну Раду вийшли і ми! Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи – це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров’я. Вся Україна звертається до депутатів – голосуйте за життя!", – закликала Супрун.

Як пише у своєму дописі одна із редакторів проекту VoxCheck Олена Шкарпова, даний флешмоб користувачів соцмережі дуже добре демонструє стан вітчизняної медицини.

"Якщо почитати хештег #вимагаю_медреформу, то стає зрозуміла, що в українській медицині панує кричуща безвідповідальність, непрофесіоналізм, недбалість і жорстокість лікарів", – констатує невтішні висновки вона.

Нагадаємо, законопроекти мали розглянути на засіданні у Верховній Раді ще 18 травня, але депутати проігнорували їх – у сесійній залі не вистачило голосів для включення проектів закону до порядку денного.

Розгляд законопроектів, які запустять повноцінну медичну реформу перенесли на сьогодні, 6 червня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X