На ринку компьютерної техніки обвал продажів

14 березня 2016, 20:33
В Україні за минулий рік стрімко впали продажі настільних та портативних комп’ютерів, повідомили аналітики IDC і GfK. До цього призвели падіння купівельної спроможності, здешевлення гривні і, відповідно подорожчання імпортної електроніки

За підсумками 2015 року ємність ринку персональних комп’ютерів (ПК) скоротилася на 34,5% і склала 732 тис. штук. З них 410 тис. шт. – ноутбуки і 322 тис. шт. – настільні ПК, що, відповідно, на 43,2% і 18,7% менше, ніж за попередній рік. Такі дані сьогодні оприлюднила дослідницька компанія IDC.

Відео дня

Аналітики IDC підрахували, що ринок ПК – без урахування планшетів – впав до рівня 2004 року. Зірковий час портативних і настільних комп’ютерів припав на 2012 рік, коли їхні продажі сягнули 2,6 млн.

За оцінками експертів іншої дослідницької компанії – GfK Ukraine – наші співвітчизники в 2015 році придбали 505 тис. ноутбуків, що на 41% нижче, ніж в минулому році. Сегмент стаціонарних комп’ютерів, за даними GfK Ukraine, скоротився ще суттєвіше – на 49%, до 122 тис. одиниць.

«Основною причиною падіння продажів стало зростання цін та зниження доходів споживачів внаслідок девальвації гривні», - зазначила експерт GfK Ukraine Валентина Печончик.

Падіння продажів спостерігалося у всіх сегментах, крім ноутбуків формату два-в-одному (гібридні ноутбуки, чи «трансформери») – тут продажі збільшилися за рахунок недорогих В-брендів.

В GfK Ukraine спрогнозували, що комп’ютерний ринок поточного року залишиться на рівні 2015 року, або покаже незначне зростання. І це за умови, що не буде сильних пострясінь на фінансовому ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X