Українці перерахували з Польщі грошей на 4% ВВП у 2017 році

27 березня 2018, 09:35

Українські робітники в 2017 році перерахували з Польщі в Україну суму, рівну 3-4% українського ВВП (внутрішнього валового продукту).

Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, передає УНІАН.

Ціхоцький зазначив, що в Польщі налічується понад один мільйон громадян України, які там працюють або навчаються.

Відео дня

"Щоб зрозуміти масштаб цього феномена, ви повинні зрозуміти, що в 2016 році, за підрахунками, українці, що працюють в Польщі, прислали в Україну близько 8 млрд злотих. У 2017 році - понад 12 млрд злотих. це дорівнює 3 або 4% ВВП України. це величезна сума грошей - це значить, що величезна кількість людей з українського боку займаються діяльністю в нашій економіці", - підкреслив польський дипломат.

На його думку, така діяльність має позитивні риси, і польська сторона підтримує те, що українські громадяни приїжджають до Польщі працювати або вчитися. "Але справа в тому, що повинні бути кращі рамкові принципи для цього, і це відповідальність для обох наших держав", - зазначив Ціхоцький.

Раніше повідомлялося, що в 2017 році українці збільшили роздрібний витрати в Польщі до 7,7 млрд злотих ($2,1 млрд), що на 8% більше, ніж в порівнянні з 2016 років.

Нагадаємо, що за даними Держстату, номінальний ВВП України в 2017 році склав 2 трлн 982,9 млрд грн. За підрахунками експертів, доларовий ВВП України виріс на 20,5% за рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X