Українці в Польщі отримують зарплату нарівні з поляками - дослідження

4 червня 2018, 15:10

У Польщі зростає кількість українців, які отримують таку ж заробітну плату, як і поляки. При цьому роботодавці не виключають, що надалі будуть платити їм і більше.

Про це свідчать результати дослідження Personnel Service щодо трудової міграції у першому півріччі 2018 року, передає польське видання Puls Biznesu.

Так, 24% польських роботодавців визнали, що готові платити "на руки" працівникам з України більше, ніж полякам. У другій половині минулого року таку готовність висловлювали 16% опитаних. Такий ріст пояснюють труднощами при пошуку робітників за відповідною кваліфікацією.

Відео дня

"Вже певний час винагороди поляків і українців подібні. Моменти, коли працівникам з України платили менше, швидко відійшли у минуле", - розповів голова Personnel Service Кшиштоф Ігльот.

Він зазначив, що потреба в працівниках зі сходу зростає, тому працедавці готові пропонувати їм більш привабливі умови: житло, доступ до інтернету, трансфер до місця роботи, що також збільшує реальні заробітки.

Дослідження також показало, що на думку 89% польських працівників, українці не відбирають у поляків робочі місця.

38% польських робітників схиляються до думки, що наплив українців гальмує зростання зарплат у Польщі, а 58% респондентів, що українці не мають жодного впливу на цей показник.

Також, згідно з дослідженням, 42% польських працівників позитивно налаштовані до українців, що працюють у Польщі. Ще 44% налаштовані нейтрально. Лише 11% опитаних налаштовані негативно.

Раніше польська Gazeta Prawna відзначила, що українські заробітчани - на другому місці за впливом на польську економіку. За даними Нацбанку Польщі, українці переказують понад 90% від усього обсягу транзакцій за кордон.

Відзначимо, що Міністерство соціальної політики прогнозує в найближчі роки посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X