Українською ГТС уже зацікавилися з десяток західних компаній

8 лютого 2018, 18:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уже вісім потенційних компаній-партнерів подали свої пропозиції для спільного управління газотранспортною системою (ГТС) України.

Про це повідомив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський, передають Українські новини.

"Сьогодні проходить процедура прийому і вивчення пропозицій від зацікавлених компаній. Іншими словами - процедура Open Season. Станом на 1 лютого було отримано пропозиції від 8 провідних компаній світу", – заявив він.

Відео дня

Білявський зазначив, що з метою більш ретельного вивчення очікувань і пропозицій міжнародних партнерів, а також синхронізації даного процесу з прогресом створення незалежного оператора ГТС було прийнято рішення продовжити термін прийняття пропозицій до 1 березня 2018 року.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в кінці грудня 2017 офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни до попередніх консультацій. На початку лютого уряд продовжив на місяць пошук інвесторів для управління ГТС.

На думку глави НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва, Україна повинна якомога швидше вийти з конкретною пропозицією для інвесторів. Затягування із залученням міжнародного партнера до управління ГТС призведе до втрати транзиту російського газу.

Раніше Коболєв заявив, що Кабмін виключив Нафтогаз з переговорів з інвесторами для ГТС.


Пропускна здатність української ГТС на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи – 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X