Замовлення та гроші. Що потрібно підприємцям — дослідження платформи Keep Going

1 червня, 15:00
Кожному четвертому підприємцю не вистачає коштів на виплату зарплат (Фото:pressfoto / Freepik)

Кожному четвертому підприємцю не вистачає коштів на виплату зарплат (Фото:pressfoto / Freepik)

Нові замовлення, кошти на виплату зарплат, організація виробництва та волонтерство — першочергові потреби підприємців під час війни

Четвертий місяць в Україні триває війна. Майже половина малого бізнесу в Україні зіштовхнулася з нестачею замовлень, клієнтів за кордоном шукають 45% бізнесменів. Кожен четвертий підприємець потребує грошей на виплату зарплат, купівлю обладнання, сировини та матеріалів. Серед основних потреб на п'ятому місці – кошти на волонтерську діяльність. Про це йдеться у дослідженні платформи Keep Going, яка допомагає малому бізнесу під час війни.

Відео дня

Респонденти повідомили, що 40% невеликих бізнесів перебувають у зоні бойових дій, при цьому до інших регіонів переїхало лише 16% опитаних.

Серед основних проблем бізнесменів, крім пошуку нових клієнтів, є логістика, близькість бойових дій, втрата команди, знищення або пошкодження підприємств. Найбільше допомоги зараз потребують підприємці у Київській, Харківській, Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях.

«Україна – це країна підприємців. Особливо це відчутно під час війни. Малий бізнес може прогодувати себе та підтримати сусіда. Ми свідки того, як багато бізнесів зараз перебудувалися на військові та гуманітарні потреби. Підтримка середнього класу під час війни наблизить нашу перемогу, а потім прискорить відновлення країни», — наголошує український IT-підприємець та засновник проекту Keep Going Дмитро Сергієв.

Опитування проводилося БФ Keep Going з 20 квітня до 24 травня. Вибірка – 307 респондентів, представників малого бізнесу, які звернулися за допомогою до фонду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X