Українським автоперевізникам загрожують санкції в Росії

23 лютого 2016, 20:57
Понад триста вантажних автомобілів не встигають виїхати з території РФ і можуть бути оштрафовані російською владою

23 лютого 2016 року близько ста водіїв-далекобійників провели попереджувальну акцію перед вікнами Міністерства інфраструктури. Вони вимагали від влади терміново вжити заходів для того, щоб їх колеги змогли уникнути штрафів і фінансових втрат у Російській федерації після того, як 25 лютого завершиться термін дії режиму "їду додому".

Відео дня

Віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників України (АсМАП) Юрій Кучинський розповів, що пікетувати міністерство вони стали через безвихідь. "Ми кілька разів зверталися до влади, але відповіді так і не отримали, - говорить він. – Ми повинні вирішувати цю проблему спільно".

“За недоставлений вантаж автоперевізникам загрожують великі штрафи від митниці, від вантажоодержувача або вантажовідправника", -- пояснив прес-секретар АсМАП України В'ячеслав Клименко. Так, в транспортній компанії Карго–СМ підрахували, що за добу простою однієї вантажівки з 16 по 19 лютого втрачали 1,5 тис. грн.

Нагадаємо, що проблема у вантажоперевізників виникла після того, як 11 лютого українські активісти в Західній Україні заблокували проїзд російського вантажного автотранспорту. У відповідь РФ заборонила українським автоперевізникам проїзд по своїй території. Україна відповіла повним автотранспортним ембарго.

Україна отримала від Росії офіційне звернення з пропозицією скасувати взаємне ембарго, - глава АсМАП Леонід Костюченко

На момент початку дії блокади в Україні перебували близько 60 вантажівок. Ще 500 очікували на Західному кордоні. У Росії заблокували 350 автомобілів, ще 300 повинні були повернутися з країн Азії. Щоб хоч якось зменшити втрати транспортників, сторони домовилися про тимчасове рішення – режим "їду додому". До 25 лютого всі автоперевізники можуть безперешкодно пересуватися по території Росії і України.

Завдяки цьому режиму багато змогли повернутися додому. Директор транспортної компанії Карго–СМ Михайло Семиненко каже, що його компанії пощастило і весь автотранспорт зміг дістатися вчасно.

Але пощастило далеко не всім. За даними АсМАП, в РФ, як і раніше знаходяться ще щонайменше 300 вантажівок.

Прес-секретар міністра інфраструктури Христина Миколаєва розповіла, що 24 лютого відбудеться засідання в Кабміні, на якому швидше за все вирішиться проблема транзиту між Росією і Україною.

За повідомленням УНІАН, глава АсМАП Леонід Костюченко розповів, що Україна отримала від Росії офіційне звернення з пропозицією скасувати взаємне ембарго.

Втім, якщо сторони не домовляться, то українських перевізників чекають колосальні збитки. За оцінками МЕРТ, у разі якщо взаємне ембарго збережеться на рік, українські підприємства втратять від $800 млн до $1,1 млрд.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X