Український IT-аутсорсинг може програти польському та індійському

11 квітня 2016, 17:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Для успіху на глобальному ІТ-ринку Україна має приєднатися до міжнародних угод про захист даних

Значна частина ІТ-проектів з Євросоюзу зараз недоступна для українських програмістів, бо закордонні замовники не можуть звертатися до країни, яка не заключила відповідних міжнародних договорів. Про це заявив в інтерв’ю НВ Франк Вольфштайнер, партнер консалтингової компанії ISG, однієї за найбільших у світі в галузі аутсорсингового програмування.

Відео дня

За його словами, європейські організації дуже серйозно ставляться до захисту даних і вони не можуть співпрацювати з Індією чи Україною або будь-якою країною, що не є частиною ЄС.

Серед переваг України порівняно з Індією Вольфштайнер назвав географічну та культурну близькість вітчизняних розробників до клієнтів з Німеччина, Франції, інших країн Євросоюзу та навіть США. Він також відзначив гарну інфраструктуру та дуже професійних працівників.

Найбільшим конкурентом на світовому ринку програмування для України, за словами Вольфштайнера, є не Індія, а сусідня Польща. «Там є цілі невеличкі міста з тисячами програмістів. У таких містечках представлені всі глобальні великі компанії на площі з радіусом у 5 кілометрів», - розповів партнер консалтингової компанії ISG.

Він прогнозує, що в Європі з’явиться ще однин або два центри аутсорс-програмування і Україна має шанс стати одним із них. Але для цього потрібно на всі 100% реалізувати свої переваги.

Керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв вважає, що Україна здобула чільне місце на світовому ІТ-ринку завдяки великій кількості добре підготовлених інженерів, частина яких стала програмістами. Але для того, щоби закріпитися серед лідерів ІТ-розробки, потрібно залучити ще більше молодих спеціалістів.

На думку Сисоєва, роль держави у підтримці ІТ-галузі дуже проста: «Елементарно не чіпати сектор». На його думку, державна підтримка може бути у вигляді податкових пільг і збільшення замовлень у вузи на підготовку ІТ-спеціалістів.

Директор департаменту інновацій та інтелектуальної власності МЕРТ Олена Мініч зазначила, що в Україні дуже високий рівень технічної освіти. Щороку державні навчальні заклади випускають приблизно 12,5 тис. кваліфікованих ІТ-спеціалістів.

Віктор Валєєв, директор Асоціації ІТ України, вважає, що в Україні є багато висококласних програмістів. «Західний замовник може отримати такі самі ІТ-послуги або той самий програмний продукт за ціною вдвічі меншою, ніж в Штатах», - наголосив він на перевагах вітчизняних розробників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X