Український експорт перевищив імпорт

30 березня 2018, 13:46

У лютому 2018 року Україна профіцит поточного платіжного балансу становив $9 млн порівняно з дефіцитом $74 млн за лютий 2017 року.

Про це повідомили у прес-службі Національного банку України (НБУ).

Профіцит платіжного балансу з початку 2018 року становив $128 млн проти $152 за аналогічний період минулого року.

Відео дня

Платіжний баланс України у лютому було зведено з профіцитом на суму $252 млн. Проте через його дефіцит у січні за результатами двох місяців сальдо зведеного платіжного балансу залишилося від'ємним -$197 млн.

Відзначається, що міжнародні резерви станом на початок березня практично не змінилися у порівнянні з їхнім рівнем на початок лютого і становлять $18,4 млрд.

У лютому зростання експорту товарів сповільнилося майже до 11% у річному вимірі.

Ріст імпорту товарів також сповільнився до 9,5% у річному вимірі переважно за рахунок енергоносіїв та продукції хімічної промисловості.

Нагадаємо, що платіжний баланс України за підсумками 2017 року зведений з профіцитом $2,6 млрд, що вдвічі більше, ніж у 2016 році ($1,3 млрд).


Платіжний баланс - співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, та сумою здійснених нею платежів за кордон протягом певного періоду. Основні компоненти платіжного балансу групуються за двома рахунками: рахунком поточних операцій, рахунком операцій з капіталом і фінансових операцій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X