Український держбюджет зафіксував рекордні надходження від тютюнових акцизів

31 січня 2018, 17:57

Україна отримала рекордні надходження від тютюнових акцизів на фоні скорочення споживання тютюну.

Про це повідомили в Українському центрі контролю над тютюном.

Зокрема, надходження від тютюнових акцизів у 2017 році, за даними Держказначейства, склали 39,9 млрд грн, що на 6,7 млрд, або на 20% більше, ніж у 2016 році. Продовження значного зростання доходів до держбюджету є результатом 40% підвищення специфічного акцизу на тютюнові вироби з 1 січня 2017 року.

Відео дня

Водночас реалізація сигарет торік зменшилася до 67 млрд штук, або на 14% у порівнянні з 2016 роком.

"Політика підвищення акцизів на тютюнові вироби вкотре підтвердила свою ефективність: держбюджет знову отримав більше надходжень, а українці споживають менше сигарет. Водночас потрібно розуміти, що саме курці є платниками акцизного податку, а тютюнові корпорації виключно адмініструють цей податок", - пояснив керівник Центру Андрій Скіпальський.

"Через те, що адвалорний акциз в Україні кілька років поспіль не підвищують, він втратив свій фіскальний сенс. Адвалорний акциз, по суті (для тих сигарет, де акциз був вищим за мінімальний специфічний), дав менш ніж 1% від усіх акцизних надходжень", - пояснив завідувач сектора контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала план підвищення акцизів на тютюнові вироби впродовж 2018-2024 років. У 2018 році специфічний акциз та мінімальне акцизне податкове зобов’язання зросли на 29,7%, завдяки чому мінімальний акциз на пачку з 20 сигарет зріс з 12 грн до 15,5 грн. У подальші 6 років тютюновий акциз зростатиме на 20% щорічно. Таким чином заплановано досягнути мінімального європейського рівня оподаткування сигарет, який становить 90 євро на 1000 штук.

Показати ще новини
Радіо НВ
X