Український держбанк збільшить підтримку малого і середнього бізнесу

13 вересня 2017, 16:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ощадбанк має намір до 2019 року збільшити обсяг видачі кредитів малому і середньому бізнесу (МСБ) в 2 рази з 2,5 млрд грн до 5 млрд грн

Про це повідомив голова правління банку Андрій Пишний, передає Інтерфакс-Україна.

"Станом на сьогодні наш кредитний портфель - на рівні 2,5 млрд грн. До кінця 2018 року ми маємо вийти в ТОП-3. З огляду на те, як зараз рухається ринок, це мінімум 5 млрд грн. Чи є у нас фондування? Є", - заявив Пишний.

Відео дня

Як повідомив банкір в ході презентації комплексної програми Ощадбанку по підтримці малого бізнесу, її метою є полегшення старту бізнесу і його подальшого ведення.

"Україна потребує двох мільйонів реальних малих підприємців. До реалізації цієї програми повинні залучатися всі - держава, муніципалітети, міжнародні та донорські організації, фінансове співтовариство і політична еліта України", - сказав банкір.

За його словами, запуск програми є черговим етапом реалізації стратегії Ощадбанку відповідно до меморандуму, підписаного між Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерством фінансів України та банком. Він передбачає велику сфокусованість фінустанови на послуги для підприємців.

Як повідомлялося, в квітні 2017 року глава ЄБРР в Східній Європі Франсіс Маліж повідомив про намір банку придбати пакет акцій Ощадбанку в розмірі 10-25% в залежності від ціни, а через три-п'ять років продати його через одну з українських бірж.

"Нас цікавить доля в 10-25% акцій. Ми плануємо або вивести банк на біржу через три-п'ять років, або продати його мажоритарний пакет профільному інвесторові... Краще було б вивести його на одну з українських бірж", - сказав він.

Нагадаємо, раніше НБУ спростив умови для залучення кредитів від міжнародних організацій.


Ощадбанк заснований в 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2017 року за розміром загальних активів Ощадбанк займає 2-е місце (220,723 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X