Український бізнес поділився найбільш оптимістичними очікуваннями з НБУ

16 квітня 2018, 15:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Індекс ділових очікувань українських підприємств на наступні 12 місяців сягнув найвищого рівня з ІІ кварталу 2011 року – 120,6%.

Про це свідчать дані опитування Національного банку (НБУ), проведеного у І кварталі 2018 року.

Так, "задовільним" або "добрим" свій фінансово-економічний стан вважає 88% опитаних. При цьому частка тих опитаних, які оцінили його як "добрий", збільшилася з 20% до 22%.

Відео дня

Кількість компаній, які прогнозують поліпшення свого фінансово-економічного стану протягом наступних років, зросла на 5% - до 29%.

Збільшення інвестиційних видатків, на яке очікують підприємства всіх видів економічної діяльності, бізнес планує профінансувати за рахунок більш активного залучення іноземних інвестицій.

Опитування показало, що наразі потреба підприємств у позикових коштах є найвищою з початку проведення опитувань.

Так, значна частка респондентів планує залучення нових банківських кредитів найближчим часом для фінансування своєї діяльності. Як і раніше, український бізнес надає перевагу кредитам в національній валюті.

За оцінками бізнесу, стримуючими факторами для залучення нових кредитів залишаються високі ставки, надмірні вимоги до застави та занадто складні процедури оформлення документів.

Підприємства також очікують зростання обсягів виробництва в цілому в Україні. Про це заявило кожне третє з опитаних підприємств. Ще 50% компаній вважають, що обсяг виробництва в країні залишиться на поточному рівні. Найбільш оптимістично налаштовані представники компаній переробної промисловості, торгівлі, та сільського господарства.

Водночас очікування бізнесу щодо зростання споживчих цін у наступні 12 місяців дещо посилилися – до 11% (у минулому кварталі – 10,4%). У НБУ відзначають, що це пояснюється погіршенням очікувань підприємств щодо ситуації на валютному ринку – 81% опитаних вважають це ключовим фактором.

Крім того, на думку підприємств, на динаміку цін будуть впливати витрати на виробництво, вплив яких посилився доходи порівняно з попередніми опитуваннями, а також рівень доходів населення і соціальних видатків бюджету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X