Український бізнес назвав найбільш корумповані відомства

12 жовтня 2015, 13:46
765
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Український бізнес назвав найбільш корумповані відомства - фото

Фото: Depositphotos

На думку українського бізнесу, в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг

Представники бізнесу назвали податкову службу, митницю, Агентство земельних ресурсів  та пожежну службу найбільш корумпованими органами влади

Про це свідчить опитування, проведене Transparency International Україна, GfK Ukraine та PwC за технічного сприяння ПриватБанку.

Як сказано у наданому НВ прес-релізі, серед органів центральної влади у лідерах корупційного антирейтингу, як і навесні цього року, опинилася податкова служба. Серед підприємств, які за останні півроку стикались з випадками примусу до хабара, 26,7% назвали саме цей державний орган. Друге місце посіла митниця - 6,3%, третє - Агентство земельних ресурсів (6,0%). Далі слідує пожежна служба із 5,2% голосами опитуваних. Корумпованою цю установу назвали вдвічі більше бізнесменів, порівняно із весною.

"Всі дані дослідження було систематизовано та передано керівництву держави та інституцій, безпосередньо відповідальних за впровадження реформ та боротьбу з корупцією в Україні", - зазначено у прес-релізі.

У цілому випадків здирництва у державних структурах за останні півроку поменшало на 1,9% - сьогодні про це говорять 12,7% бізнесу. Найчастіше примус до дачі хабара відзначався при оформленні документів на землю, офіс чи нерухомість, а також під час видачі дозвільних документів. При цьому майже вдвічі знизилася кількість випадків оплати без квитанції, вимагання благодійних внесків - з 9,3 до 4,9%. Тоді як випадки вимагання хабарів при реєстрації чи закритті підприємства та при здачі звітності почастішали в чотири рази.

Загалом українські бізнесмени знову поставили "мінус" боротьбі з корупцією у державних органах. Середня оцінка антикорупційного прогресу склала -0,8 балів. 19,5% бізнесменів поставили антикорупційним заходам державних органів найнижчий бал. 52% вважають, що ситуація із корупцією залишається сталою, і лише 3,4% повністю задоволені змінами і поставили найвищий бал. Оцінювання проводилося за шкалою від (-5) до (+5), де 0 означав незмінність ситуації.

На думку українського бізнесу, в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг (з -0,74 до -0,87 балів). Утім, є й позитивні тенденції у сфері сільського господарства – тут оцінка рівня корупція покращилась з - 0,97 до - 0,69 балів.

Дещо змінилася географія корупції: якщо півроку тому найбільш корумповані органи влади знаходилися в Одеській області, то тепер першість у свіжому антирейтингу тримає Івано-Франківська область (-1,55). Друге місце, як і раніше, посідає Запорізька (-1,2), "бронза" - у Донецькій області (-1,14). Найменш корумпованими державні органи бізнесмени вважають у Луганській, Хмельницькій (по -0,09), Чернівецькій (-0,25) та Тернопільській областях (-0,38). Півроку тому бізнес вважав найуспішнішою у сфері антикорупції Волинську область. Проте тепер її результати відкинули область зразу на 13-те місце рейтингу.

Раніше глава групи підтримки України при Єврокомісії Петер Балаш заявив, що Європейський Союз розраховує на активізацію дій України в антикорупційній політиці по трьох пунктах.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

22 березня, 18:22

thumb img
Глава Газпрому в Москві в присутності Бойко і Медведчука запропонував постачати в Україну дешевий газ
2562
Економіка

22 березня, 16:36

thumb img
Ціна на газ в Європі впала нижче $200 за тисячу кубометрів
1516
Економіка

22 березня, 20:03

thumb img
Трамп назвав кандидата на посаду члена ради ФРС
1329

Головне

Геополітика

Вчора, 22:09

thumb img
Юрій Бойко: на зустрічі в Москві ми відстоювали інтереси України і її громадян
Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
Геополітика

Вчора, 23:00

thumb img
Wizz Air не пустив до Києва російських журналістів через свою політику щодо громадян РФ