Українські золотовалютні резерви "схуднули" через виплати за держборгом

5 червня 2018, 18:30

Міжнародні резерви України у травні скоротилися на 1,6% і станом на 1 червня становили $18,1 млрд.

Такі дані оприлюднені на сайті Національного банку України (НБУ).

Причиною скорочення золотовалютних резервів у регуляторі назвали виплату держборгу.

Зокрема, на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ) було сплачено $455,1 млн, ще 214,4 млн перераховано на обслуговування і погашення державного боргу в інвалюті, в тому числі $126,2 млн у облігаціях внутрішньої державної позики (ОВДП) і $18,5 млн за суверенними єврооблігаціями.

Відео дня

Зазначається, що основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася покупка валюти на міжбанківському ринку. Стабільному надходженню валюти сприяли високі ціни на товари українського експорту (метали, руду і зернові) на зовнішніх ринках, а також збільшення пропозиції з боку банків, яким центробанк з початку квітня розширив можливості проводити власні операції з інвалютою на міжбанку, додали в Нацбанку.

В цілому у травні центробанк викупив на міжбанківському ринку $181,2 млн. Всі операції з купівлі здійснювалися у формі інтервенцій за кращим курсом.

Крім цього, минулого місяця в резерви надійшло $272,3 млн і €64,6 млн від розміщення урядом ОВДП, номінованих у іноземній валюті.

Також на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $162,3 млн.

В цілому станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року міжнародні резерви зросли на 1,3% і становили $18,4 млрд.

Золотовалютні резерви за 2017 зросли на 21% і на 1 січня 2018 становили $18,8 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X