Українські виробники ЗРС переорієнтувалися на внутрішній ринок

25 жовтня 2016, 10:36
Українські копальні частково переорієнтувалися з експортних ринків, зокрема Китаю, на внутрішніх виробників сталі

Про це свідчать дані держпідприємства Укрпромзовнішекспертиза

У вересні нинішнього року середньодобове виробництво товарної непідготовленої і підготовленої залізорудної сировини скоротилося, склавши відповідно 127,7 тис. т. і 60,5 тис. т. на добу, що на 1,6 і 2,0 тис. т. нижче показника за серпень. Всього було вироблено 5557 тис. т. товарної залізорудної сировини, що на 298 тис. т. менше показника минулого місяця.

Відео дня

"Вересневий тренд виробництва ЗРС українськими виробниками переважно негативним. Зросло виробництво товарної залізорудної сировини лише на гірничорудних активах Арселорміттал КР і Південному ГЗК. Найбільш значне падіння виробництва в абсолютних величинах (більш -130 тис. т. у порівнянні з минулим місяцем) показали Інгулецький ГЗК, Євраз-Суха балка і Полтавський ГЗК", - заявив аналітик ДП Укрпромзовнішекспертиза Дмитро Желтяков.

Загальне падіння виробництва товарної руди склало 3,5 млн. т з початку 2016 року. У той же час відбулося збільшення поставок залізорудної сировини (на 2,4 млн. т.) на металургійні комбінати України.

"Експорт українського ЗРС у вересні 2016 року впав на 725 тис. т. склавши 2637 тис. т. Таким чином, з початку року було експортовано близько 29,9 млн. тонн, що на 4,8 млн. тонн нижче, ніж аналогічний показник за 2015 рік. У географічному розрізі рік до року найбільше зросли поставки в Японію, Сербію і Корею. Найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай (-5,2 млн. т) і Польщу (-0,7 млн. т)", - резюмує аналітик.

Раніше повідомлялося, що виробник ЗРС розповів, попит на яку продукцію буде зростати

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X