Українські садівники через збитковість залишають врожаї яблук у садах - ЗМІ

14 жовтня 2018, 08:35

Дрібні фермерські господарства, які займаються вирощуванням яблук, приймають рішення залишити врожаї у садах, оскільки за нинішніх цін таке виробництво для них є збитковим.

Про це повідомляє East Fruit.

"Якщо врахувати витрати на догляд за садом під час вегетації, то виробництво яблука, при його реалізації на переробку є збитковим", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Про припинення збирання десертного яблука пізніх сортів повідомляють представники невеликих господарств (1-5 га), які вирощують яблуко в так званих напів-інтенсивних садах.

Індія відкрила свій ринок для українських яблук
В Україні впали ціни на яблука через рекордний врожай

У таких господарств немає холодильників для зберігання фруктів, а продати яблуко з саду за будь-якою ціною наразі не можливо. Продати зараз яблуко можна тільки на концентрат, однак ціна на рівні 0,04 долара/кг з доставкою на завод, на думку фермерів, не покриває витрати на збирання врожаю і їх транспортування до переробного підприємства.

За оцінками садівників, збирання яблука обходиться в 0,03 долара/кг. Якщо додати до цього вартість доставки на переробку, то тільки ці дві статті витрат будуть приблизно рівні виручці, яку ще потрібно буде чекати кілька місяців, оскільки заводи не відразу виплачують гроші.

Невідомі факти про яблука: чому їх потрібно їсти щодня, – дієтолог Оксана Скиталінська
Україна експортувала рекордну кількість яблук

Показати ще новини
Радіо NV
X