Українські підприємці побоюються зростання зарплат "у конвертах" через ініціативу Кабміну

19 листопада 2018, 13:42

Спілка українських підприємців (СУП) виступила проти ініціативи Кабінету міністрів щодо збільшення бази оподаткування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для окремих суб’єктів господарювання.

Про це йдеться в заяві СУП.

"Запропонована модель призведе до переведення заробітних плат "в конверт" та тінізації фонду оплати праці. А сумлінні платники, які виконують усі покладені на них податкові зобов’язання, понесуть ще більше витрат", – зазначають у спілці.

Відео дня

Зокрема, занепокоєння членів СУП викликали наміри Кабміну: – ввести кримінальну відповідальність за несплату ЄСВ, хоча декілька років тому вона була декриміналізована; – заборонити виїзд за кордон та керування транспортним засобом при відкритому виконавчому провадженні про несплату ЄСВ; – створити нерівність робітників різних професій при встановленні мінімальних окладів в підприємствах, установах та організаціях, чим порушується частина друга статті 43 Конституції України.

Крім того, бізнес побоюється, що Пенсійний фонд фактично стане ще одним контролюючим органом, який до того ж буде дублювати Державної фіскальної служби України.

"Проект закону ставить в нерівні умови оподаткування усіх платників. Підхід держави до системи оподаткування має бути спрямований на зменшення податкового навантаження, а не збільшення податкового тягаря для сумлінного бізнесу", – заявляють у СУП.

Тому СУП закликає президента та народних депутатів не підтримувати цей проект закону.

Нагадаємо, що 14 листопада Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді розширити базу оподаткування ЄСВ в розмірі 22% з 15 мінімальних зарплат (55,8 тис. грн) до 25 (104,3 тис. грн) і ввести регресивну шкалу відрахувань цього податку.

Європейська Бізнес Асоціація негативно відреагувала на зміну "зарплатного" податку в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X