Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Українські ягоди підкорюють європейські ринки

19 квітня 2016, 14:03
2158
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лідером по зростанню експорту стала малина, показавши зростання в 90%

ejaugsburg

Українські підприємства хочуть збільшити поставки в Європу

Про це на прес-конференції про потенціал експорту органічних ягід в ЄС повідомила керівник Апк-інформ Тетяна Гетьман.

За її даними обсяг зовнішніх поставок заморожених ягід з України в 2015 році виріс на 66% – до 27 тис. т, в порівнянні з попереднім роком (16 тис. т). При цьому практично всі поставки здійснювалися в ЄС.

Лідером по зростанню експорту стала малина, показавши зростання на 90%, на другому і третьому місцях – суниця і лохина із збільшенням на 65% і 64% відповідно.

"Внутрішній ринок ягід в Україні зростає на 2-3% щорічно. Сьогодні його обсяг оцінюється в $200 млн, а в натуральному вираженні – 190 тис. т", – сказала Гетьман.

За словами засновника кооперативу Київський Дмитра Зубахи, перспективними для українських фермерів є постачання органічних ягід в ЄС. Рентабельність такого бізнесу він оцінює в 200% річних.

Також він уточнив, що зараз в Європі спостерігається брак площ для вирощування органічної ягоди. В той же час споживання зростає. Це проводить до підвищеного попиту на українську продукцію.

Українські експортери органічних ягід також виграють за рахунок низької оплати праці та недорогих вітчизняних добрив, які хоч і виросли в ціні, але не досягли рівня девальвації.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися