Українські ягоди підкорюють європейські ринки

19 квітня 2016, 14:03
Українські підприємства хочуть збільшити поставки в Європу

Про це на прес-конференції про потенціал експорту органічних ягід в ЄС повідомила керівник Апк-інформ Тетяна Гетьман.

За її даними обсяг зовнішніх поставок заморожених ягід з України в 2015 році виріс на 66% – до 27 тис. т, в порівнянні з попереднім роком (16 тис. т). При цьому практично всі поставки здійснювалися в ЄС.

Відео дня

Лідером по зростанню експорту стала малина, показавши зростання на 90%, на другому і третьому місцях – суниця і лохина із збільшенням на 65% і 64% відповідно.

"Внутрішній ринок ягід в Україні зростає на 2-3% щорічно. Сьогодні його обсяг оцінюється в $200 млн, а в натуральному вираженні – 190 тис. т", – сказала Гетьман.

За словами засновника кооперативу Київський Дмитра Зубахи, перспективними для українських фермерів є постачання органічних ягід в ЄС. Рентабельність такого бізнесу він оцінює в 200% річних.

Також він уточнив, що зараз в Європі спостерігається брак площ для вирощування органічної ягоди. В той же час споживання зростає. Це проводить до підвищеного попиту на українську продукцію.

Українські експортери органічних ягід також виграють за рахунок низької оплати праці та недорогих вітчизняних добрив, які хоч і виросли в ціні, але не досягли рівня девальвації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X