Українські банки нарешті стали прибутковими

1 листопада 2017, 18:29
Українські банки отримали 1,4 млрд грн прибутку за результатами 9 місяців 2017 року, тоді як за результатом першого півріччя банківська система все ще працювала зі збитком у 1,8 млрд грн

Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ) за станом на 1 листопада.

Зокрема, у третьому кварталі українські банки отримали 3,2 млрд грн прибутку.

За підсумками дев’яти місяців 71 банк був прибутковим із сукупним чистим прибутком у розмірі 12,4 млрд грн, ініші 17 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у майже 11 млрд грн.

Відео дня

"Позитивно вплинуло на прибутковість сектору суттєве зменшення у третьому кварталі відрахувань банками до резервів – 6,2 млрд грн, удвічі менше аналогічного показника за другий квартал поточного року", - пояснили в НБУ.

Серед інших позитивних тенденцій третього кварталу 2017 року – зростання чистого процентного доходу за операціями з населенням, а також чистих комісійних доходів від розрахунково-касового обслуговування.

Серед груп банків за дев’ять місяців цього року прибуткову діяльність продемонстрували державні банки – 2,15 млрд грн (без врахування Приватбанку) та банки з приватним капіталом – 910 млн грн. Банки з іноземним капіталом отримали чистий збиток в 30 млн грн через збиткову діяльність банків з державним російським капіталом, сукупний фінансовий результат яких склав -6,3 млрд грн.

Нагадаємо, що минулий 2016 рік українська банківська система завершила зі збитком в 159 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X