Українська компанія подала позов у Європейський суд з прав людини проти окупантів в Криму

0 коментувати
Українська компанія подала позов у Європейський суд з прав людини проти окупантів в Криму
Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу ВАТ Феодосійська суднобудівна компанія Море щодо порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму

Позов підготувала юридична фірма Ілляшев та Партнери.

Зокрема, судом вперше по суті будуть розглянуті питання законності втручання в право власності на активи ФСК Море самопроголошеними владою Криму без компенсації їх вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд.

Нагадаємо, що так звана влада півострова в 2014 році переклала все рухоме і нерухоме майно ФСК Море, розташоване на території півострова, в свою власність. Пізніше розпорядженням голови уряду РФ ФСК Море було передано в російську федеральну власність.

"Абсолютно очевидно, що подібні довільні рішення органу, який діє зараз під юрисдикцією РФ, порушують майнові права компанії, передбачені статтею 1 Першого протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», - говорить співавтор заяви до ЄСПЛ Олександр Дементьєв, юрист ЮФ  Ільяшев і Партнери.

ВАТ Феодосійська суднобудівна компанія Море спеціалізувалося на військовому і цивільному суднобудуванні, зокрема створення військових і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці. Значну частину продукції складали військові кораблі і багатоцільові катери. 100% акцій ФСК Море належить Державі Україна. У 2004 р Кабінет Міністрів України включив ФСК Море в перелік підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України, а в 2012 р ВАТ ФСК Море було включено до переліку підприємств, корпоративні права держави, в яких передані Державному концерну Укроборонпром.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: