Українська компанія подала позов у Європейський суд з прав людини проти окупантів в Криму

0 коментувати
Українська компанія подала позов у Європейський суд з прав людини проти окупантів в Криму
Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу ВАТ Феодосійська суднобудівна компанія Море щодо порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму

Позов підготувала юридична фірма Ілляшев та Партнери.

Зокрема, судом вперше по суті будуть розглянуті питання законності втручання в право власності на активи ФСК Море самопроголошеними владою Криму без компенсації їх вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд.

Нагадаємо, що так звана влада півострова в 2014 році переклала все рухоме і нерухоме майно ФСК Море, розташоване на території півострова, в свою власність. Пізніше розпорядженням голови уряду РФ ФСК Море було передано в російську федеральну власність.

"Абсолютно очевидно, що подібні довільні рішення органу, який діє зараз під юрисдикцією РФ, порушують майнові права компанії, передбачені статтею 1 Першого протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», - говорить співавтор заяви до ЄСПЛ Олександр Дементьєв, юрист ЮФ  Ільяшев і Партнери.

ВАТ Феодосійська суднобудівна компанія Море спеціалізувалося на військовому і цивільному суднобудуванні, зокрема створення військових і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці. Значну частину продукції складали військові кораблі і багатоцільові катери. 100% акцій ФСК Море належить Державі Україна. У 2004 р Кабінет Міністрів України включив ФСК Море в перелік підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України, а в 2012 р ВАТ ФСК Море було включено до переліку підприємств, корпоративні права держави, в яких передані Державному концерну Укроборонпром.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: