Українська банківська система одна з найбільш ризикованих – міжнародне агентство

15 лютого 2017, 13:18
Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Rating (S&P) оцінює банківську систему України як високоризиковану

Про це повідомляється в звіті S&P, передає Інтерфакс-Україна.

"Незважаючи на певне покращення макроекономічної ситуації в Україні в 2016 році і її подальше поліпшення в 2017 році, ризик української банківської системи залишається одним з найвищих у світі, що відображено в її оцінці на рівні 10 (країни з найбільшими ризиками)", - наголошується в документі.

Відео дня

За даними агентства, ключовими факторами високих фінансових та операційних ризиків для українських банків є як і раніше напружена ситуація на сході країни, а також політична нестабільність.

Крім цього, банківська система України схильна до високого боргового тягаря суверена, яким в 2018 році чекають суттєві виплати за зовнішнім боргом, і високому рівню боргового навантаження корпоративного сектора, у якого близько 80% боргу в іноземній валюті.

Агентство очікує, що ризик банківської системи України і далі буде залишатися високим.

За оцінками S&P, українські банки в 2017 році покажуть дуже високий рівень кредитних втрат та проблемних кредитів. Банківська система як і раніше схильна до відтоку депозитів, її доступ до ринку капіталу обмежений.

Інституційне поле, регулювання і прозорість діяльності в Україні також залишаються слабкими, що підтверджується рішенням влади країни націоналізувати Приватбанк з метою захисту заощаджень населення і забезпечення стабільності банківського сектору, оскільки акціонери банку не змогли його капіталізувати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X