Україні загрожуює прискорення інфляції та колишні банкіри – огляд тижневих бізнес-новин

9 грудня 2016, 19:00
Національний банк не пішов на здешевлення кредитних ресурсі, а Мінфін домігся рішення відібрати у ДФС бази платників податків

1 Національний банк побачив загрозу ціновій стабільності в Україні. Відповідно до цього, НБУ залишив незмінною, на рівні 14% річних, облікову ставку (вартість грошей на яку орієнтуються усі фінансові суб’єкти), хоча ще квартал тому регулятор планував знизити основну кредитну ставку до 12-13% на кінець року.

Відео дня

«Це пов'язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей по інфляції в 2017-2018 роках», заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва.

Так, у жовтні 2016 року у річному вимірі інфляція склала 12,4%. Хоча це цілком відповідало прогнозом НБУ – 12%(+/– 2) – спостерігається прискорення споживчої інфляції через підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів.

У НБУ вважають, що на кінець року споживча інфляція з високою ймовірністю втримається на рівні близько 12%. Також регулятор поки лишає прогноз по інфляції у 2017-му на рівні 8% (+/2) і у 2018 році – в 6% (+/- 2).

2 Податкову обмежать в ресурсі для корупційного тиску на платників податків. Верховна Рада прийняла за основу законопроект, яким планують мінімізувати ризики корупції в органах Державної фіскальної служби.

Зокрема, законопроект позбавляє ДФС інструментів тиску на бізнес, спрощує адміністрування податків і робить його більш прозорим. Від так, бази даних платників податків будуть передані на адміністрування до Міністерства фінансів. Також вже наступного року має запрацювати повноцінний кабінет платника податків, що мінімізує контакти із ДФС.

Законопроектом передбачено й запровадження єдиного реєстру податкових консультацій на сайті ДФС та створення одного публічного реєстру відшкодування ПДВ замість існуючих двох. Також будуть впроваджені податкові канікули для малого бізнесу.

3 Банки зобов’язані інформувати клієнтів про реальні процентні ставки по наданих кредитах. Відповідний закон підписав президент Петро Порошенко.

Закон про споживче кредитування зобов'язує фінустанови повідомляти потенційним позичальникам про розмір ефективної процентної ставки, графік погашення заборгованості з конкретними сумами, строками оплати і штрафами.

Також банки більше не зможуть безкарно вводити споживачів в оману, рекламуючи начебто безвідсоткові кредити. Водночас така вимоги не поширюватиметься на банківські кредити терміном до одного місяця та на позики, які видають кредитні спілки.

Закон також пропонує врегулювати питання надання додаткових і супутніх послуг за договорами споживчого кредитування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4 Все більше власників банків намагаються уникнути майнової відповідальності перед НБУ за кредити рефінансування, по яких поручалися своїми активами.

Приморський районний суд Одеси скасував арешт на майно народного депутата партії Відродження і екс-власника Імексбанку Леоніда Климова, яке він заклав, як запоруку повернення позики для оздоровлення банку. Екс-регіонал заборгував державі, в особі Нацбанка, 300 млн грн.

Зокрема, арешт знято з житлового будинку за адресою м. Одеса, Фонтанська дорога, 149/6, чотирьох автомобілів Mersedes та акцій Футбольного клубу Чорноморець, Страхової компанії Примор'я і Чорноморської транспортної компанії.

5 Сергій Тігіпко викупить у грецьких акціонерів Універсал Банк. Наступного тижня наглядова рада банку затвердить розмір емісії акцій, яку має викупити екс-нардеп.

Планується докапіталізувати банк на 613 млн грн. 28 листопада Антимонопольний комітет дозволив Тігіпку через компанію Bailican Limited (Кіпр), через яку він володіє 99,7% акцій ТАСкомбанку, придбати більше 50% акцій Універсал Банку.

У подальшому фінустанову планують приєднати до ТАСа, що має дозволити банківському бізнесу Тігіпко увійти у топ-20 найбільших банків країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X