Україна звернулася до ЄС за дозволом для початку експорту яловичини

27 листопада 2017, 15:55
Україна розраховує через два роки, до кінця 2019 року, отримати дозвіл Європейського Союзу (ЄС) на початок поставок яловичини. Відповідний запит Міністерство аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики) вже направило в Єврокомісію

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, передає ЄвроПравда.

"Ми вже направили запит в Єврокомісію на відкриття консультацій з відкриття європейського ринку для української яловичини", - розповіла вона, уточнивши, що процедура отримання такого дозволу займе близько двох років.

Відео дня

Заступник міністра пояснила, що раніше ключовою проблемою була відсутність системи державного моніторингу поширення захворювання губчастої енцефалопатії великої рогатої худоби. Але частина необхідних коштів для впровадження цього моніторингу була включена до держбюджету-2017.

За словами Трофімцевой, вже наступного роціку в Україну прибуде комісія з перевіркою, вони складуть додатковий опитувальник, деякий час піде не виправлення їх зауважень.

"Але у нас є шанси вже в кінці 2019 року розпочати експорт яловичини в ЄС", - зазначила заступник міністра.

Як повідомлялося, Україна істотно збільшила експорт агропродукції в ЄС. У січні-вересні 2017 року експорт українських аграрних і харчових товарів в країни Європейського Союзу збільшився на 39,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $4,2 млрд.

Разом з тим, європейський ринок все ще закритий для експорту української яловичини. Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС Україна повинна отримати щорічну квоту на безмитний експорт в ЄС 12 тис. Тонн яловичини. Але Брюссель досі не видавав відповідних дозволів через невирішені питання з безпекою такої продукції.

Раніше Китай дозволив Україні поставляти яловичину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X