Україна зробила крок до запуску приватизації

12 липня 2018, 13:48

Україна презентувала аудиторським фірмам "великої четвірки" Ernst & Young, Delloite, PwC, KPMG, а також компаніям Morgan Stanley і Rothschild деталі конкурсів із відбору радників із приватизації.

Про це написав в.о. голови Фонду держмайна (ФДМ) Віталій Трубаров на своїй Facebook-сторінці.

"Відбулася важлива зустріч з потенційними радниками для приватизації великих об'єктів. Ernst&Young, Delloite, PwC, KPMG, Morgan Stanley, Rothschild і іншими компаніями з високим рівнем довіри серед інвесторів", - написав він.

Відео дня

Крім того, Урядовий портал повідомляє, що у зустрічі також взяли участь представники компаній ICU, Concorde Capital, Dragon Capital, передає Інтерфакс-Україна.

Трубаров також нагадав, що перші шість конкурсів заплановані на 26-31 липня.

Крім того, глава Міжвідомчої робочої групи з питань приватизації Олександр Саєнко анонсував початок другої хвилі конкурсів з відбору радників по всім затвердженим об'єктів незабаром.

Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

У травні Гройсман заявив про початок малої приватизації з червня 2018 року.

Крім того, у травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшли 26 підприємств.

Однак пізніше Кабмін виключив три підприємства зі списку "великої приватизації".

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн за плану 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

25 червня, ФДМ оголосив перші шість конкурсів з відбору радників для підготовки до приватизації та продажу пакетів акцій для шести з 22 підприємств, схвалені урядом до приватизації в поточному році.

Показати ще новини
Радіо NV
X