Україна значно збільшила виручку від агроекспорту в ЄС

6 грудня 2017, 11:34
Українські підприємства за перші десять місяців поточного року експортували на ринок Європейського Союзу (ЄС) аграрної продукції на $4,7 млрд, що на 41% більше, ніж у січні-жовтні минулого року

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства аграрної політики та продовольства України.

У розрізі конкретних товарів, крім традиційно сировинних, які формують український експорт, можна виділити органічну продукцію, а також мед, експорт якого за підсумками цього року очікується на рівні 60 тис. тонн – вдвічі більше, ніж минулого.

Відео дня

Згідно з повідомленням, за звітний період Україна імпортувала з ЄС продукції на $1,8 млрд. Найбільше вітчизняні підприємства закуповували в Європі різні продукти харчування (екстракти та концентрати кави, чаю і готові продукти на їх основі, готові соуси тощо), тютюн і тютюнові вироби, шоколад і продукти з какао-бобів.

Зовнішньоторговельний оборот між Україною і країнами ЄС за десять місяців 2017 року збільшився на 32,2% порівняно з аналогічним періодом 2016 року і становив $6,5 млрд. Позитивне сальдо збільшилося на 65,5% - до $2,9 млрд.

Загалом у січні-жовтні поточного року Україна збільшила експорт продукції сільського господарства та харчової промисловості на майже 23% проти аналогічного періоду минулого року - до $14,7 млрд. Основними експортними продуктами за звітний період стали соняшникова олія, кукурудза, пшениця, насіння ріпаку, соя, м'ясо та субпродукти свійської птиці. Імпорт становив $3,6 млрд.

Нагадаємо, українські сільгоспвиробники 2016 року поставили на ринки ЄС аграрну продукцію на суму $4,2 млрд, що на 1,6% більше, ніж роком раніше. Таким чином, ринок ЄС у 2016 році зайняв 27,5% у загальній структурі аграрного експорту. Водночас частка країн Азії становила 45,9% ($7 млрд), Африки - 15,7% ($2,4 млрд), СНД - 7,7% ($1,2 млрд) і США - 0,3 % ($44,9 млн).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X