Україна зможе впоратися з погашенням держборгу без МВФ - Смолій

20 червня 2018, 20:17

Обсяг міжнародних резервів України є достатнім, щоб пройти через період пікових платежів за державним боргом до кінця 2020 року без зовнішнього фінансування.

Про це заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій, повідомляє прес-служба регулятора.

При цьому він відзначив, що подальші перспективи економічного зростання безпосередньо залежатимуть від проведення структурних реформ.

Відео дня

Смолій наголосив, що здійснення цих реформ важливе не лише для збереження макрофінансової стабільності, а й для забезпечення довгострокового економічного зростання в Україні.

"Подальша співпраця з МВФ є запорукою довіри інвесторів та впливає на вартість боргового капіталу для України”, – пояснив Смолій.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд раніше висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року голова представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (приблизно $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу у третьому кварталі 2018 року.

Раніше екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після завершення поточної.

Показати ще новини
Радіо NV
X