Україна збільшила заявку на імпорт газу зі Словаччини

19 липня 2016, 11:52
Україна збільшила добову заявку на імпорт у вівторок природного газу з боку Словаччини – з 7,8 до 11,8 млн куб. м

Про це свідчать оперативні дані оператора газотранспортної системи Словаччини Eustream, передає Інтерфакс-Україна.

Протягом червня та 1-14 липня імпорт газу в країну по словацькому коридору становив близько 0,5 млн куб. м, 15 липня – 2,1 млн куб. м, 16-17 липня – 8,8 млн куб. м, 18 липня – 7,8 млн куб. м.

Відео дня

Як повідомлялося, Нафтогаз України до 2019 року викупив більшу частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі Вояни - Ужгород у словацького оператора газотранспортної системи Eustream для поставок природного маршрутом Європейський ринок газу – Україна.

Імпорт зі Словаччини в Україну становить близько 40 млн куб. м на добу.

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв 30 червня повідомив про плани держхолдингу приступити до імпорту газу для його закачування в ПСГ за власні кошти в першій декаді липня, а з третьої декади липня – за кредитні кошти ЄБРР.

Безумовну попередню кваліфікацію на участь в тендерах на закупівлю газу НАК на кошти ЄБРР пройшли чеська CEZ і французька ENGIE.

Згідно з останніми заяви представників Нафтогазу, мінімальні запаси в сховищах до початку настання опалювального сезону 2016/2017 роках повинні становити 14,5 млрд куб. м газу, що відповідає їх поповнення з квітня на 6,1 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо NV
X