Україна завершила переговори з Ізраїлем про зону вільної торгівлі

28 березня 2018, 11:52

Україна й Ізраїль завершили переговори щодо створення зони вільної торгівлі (ЗВТ).

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"У 2017 роки ми інтенсивно проводили переговори про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, з яким вже сьогодні торгуємо майже на $800 млн. До теперішнього часу переговори завершилися. Сьогодні буде спільна заява урядів і міністерств обох країн про вихід на фіналізації угоди про ЗВТ між Ізраїлем і Україна ", - сказав прем'єр.

Відео дня

За його словами, найближчим часом відбудеться підписання відповідної угоди.

"Можливо, прем'єр-міністр Ізраїлю знайде можливість відвідати Україну для підписання угоди. Ми ще погоджуємо ці питання з нашими міжнародними колегами", - додав Гройсман.

Нагадаємо, що переговори про ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році. Після підписання угоди документ має бути ратифікований парламентами України та Ізраїлю.

Згідно з повідомленням на сайті уряду, набуття документом чинності дозволить без мита експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції і продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку тощо.

"Через три роки мито буде знято на спеції, насіння, борошно, кетчупи, консерви, кондитерські вироби, одяг, меблі, скло", - повідомляється на сайті Кабміну.

Угода регулює торгові суперечки, фіксує митні процедури, правила походження товарів, описує санітарні та захисні заходи, в тому числі антидемпінгові дії, уточнюється в повідомленні.

Обсяг експорту українських товарів і послуг до Ізраїлю в 2017 році зріс на 19% - до $781 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X