Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку за газ – Reuters

7 жовтня 2017, 11:14
1212
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку за газ, щоб уникнути значного зростання цін

Наступного тижня Україна запропонує Міжнародному валютному фонду нову формулу розрахунку ціни на газ для населення, пише Reuters з посиланням на джерела

Відповідно до цієї формули ціна залишиться незмінною до липня 2018 року.

Згідно з інформацією видання, якщо під час зустрічі у Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк і представники МВФ не дійдуть згоди, то в України буде два варіанти: перший - виконувати вимоги Фонду, другий - "сказати, що ми можемо жити без МВФ", прийняти політичне рішення і не звертати увагу на співпрацю з Фондом.

Зазначимо, стале ціноутворення на газ і реформа пенсійної системи є одними з умов виділення Україні довгострокового кредитного траншу від МВФ у розмірі 17,5 млрд доларів.

Згідно з новою пропозицією українського уряду, ціна на газ зросте на 4,8%, підвищення ж, пропоноване в рамках співпраці з МВФ, становить 17,6%. Таким чином, нова формула, яку українська сторона збирається запропонувати МВФ, дозволить уникнути зростання цін на газ на 15%.

Нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року. 

У МВФ поки не прокоментували реформу.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися